Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Pharaoh Hound

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Pharaoh Hound yani Firavun Tazısı olarak da nitelendirilen bu ırk kaslı yapısı ve çevikliği ile dikkat çeker. Atletik görünüşe sahip olması en iyi özelliklerinden biridir. Bu tür efendisini memnun etmekten büyük keyif alır. İlk kez bir köpek ırkı edinmek isteyenler için kesinlikle tavsiye edilen bir ırktır. Apartman dairelerinde de rahat bir şekilde yaşamlarını sürdürürler. En fazla 14 yıl yaşayabilen bu ırk bahçeli evlerde daha rahat edecektir.

Temel Özellikler
Pharaoh Hound belirgin özellikleri en başta ilkel köpek ırkı grubuna girmesidir. Zaman içerisinde doğal olarak köpeğin dış bakımından sureti değişmiştir. Köpek aşırı bir cömertlik ve sahibine karşı mutlu etme isteği duyar. Aynı zamanda ne olduğunun bilincinde olan bu ırk asil bir ırktır. Asil olduğunun kendisi de farkındadır. Bu özelliğini bilmesi ve davranışları kendisini aristokrat bir sınıf gibi hissettirir. Uzun bacakları, kaslı yapısı ve duruşu ona çevik, hızlı ve özgüvenli bir yapı kazandırır.

Görünüş Ve Yapısı

Pharaoh Hound görünüşü ve duruşu çok zariftir. Köpeğin bacak boyuyla beraber yüksekliği 25 cm yüksekliğindedir. Sade, uzun ve düzenli çizgiler halinde oluşan bir deri yapısı vardır. Rengi genellikle açıktır. Kuyruk yapısı ise kibar ve incedir. Bu köpeğin bacak yapısı ve estetikliği onu iyi bir koşucu yapar. Başları dik ve ince gözleri yuvarlak denebilecek şekilde, kulakları ise dik bir haldedir. Vücudunu saran derisi tüyüzdür. Kürk olarak adlandırılan dış bölümü parlak, ince ve hafif serttir. Renkleri genellikle beyaz ve kestane rengidir. Ayak parmaklarında bir miktar beyazlık olabilir.

Karakter Özellikleri
Pharaoh Hound karakteri değişime uğradığı için atalarına göre daha modern bir karaktere sahiptir. Ailesine ve sahibine karşı çok fazla şefkat besler. Bu şefkatin altında ise boyun eğmeyen ve sakin bir yapıları vardır. Bağımsız bir ruh halleri olduğu için de insan varlığı onlar için şart değildir. Aile bireyleri arasında ise asla ayrım yapmaz. Ailelerine düşkün ve bağlı olsalar da yabancılara karşı çekingen ya da vurdumduymaz olurlar. Bu köpek ırkı çok dikkatli ve odak noktası yüksek olsa da saldırgan ya da agresif değildir. Böyle bir durum nadiren olur. Koruma köpekliği için uygun değillerdir.

Bakımı
Pharaoh Hound bakımı çok kolay bir ırktır. Tüyleri az olduğu için kürkünün haftada birkaç kere düzenli olarak taranması ve fırçalanması yeterlidir. Gerektiği zamanlarda yıkanabilir

Beslenme
Pharaoh Hound beslenmesi ırkına uygun olan kuru mamalarla yapılmalıdır. Şekerli, hamurlu gıdalar ve ev yemekleri verilmemelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular