Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Picardy Çoban Köpeği

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Picardy Çoban Köpeği sağlam bir vücut sistem, atletik bir yapı ve bitmek bilmeyen bir enerjisiyle bu uyuma ayak uydurabilecek sahipler için uygun bir köpek ırkıdır. Irklarının gereği olarak bu köpeklerin düzenli egzersiz ve antrenman yapmaları gerekmektedir. Eğitilmeleri ise şarttır. Eğitilmediği takdirde sahibinin canını sıkabilecek davranışlara sebep olur.

Temel Özellikleri
Picardy Çoban Köpeği belirgin özellikleri orta ırk sınıfına giren bir vücut yapısına sahip olmasıdır. Görünüşleri sevecen ve tatlı olsa da o sevecenliğin altında yatan güçlü bir kas sistemi vardır. Kafa yapısı burun uzunluğuna eşit olan bu köpek sağlam duyu ve koku organlarına sahiptir. Derisinin üzerinde yer alan kürkünü yaklaşık 5 cm’ uzunluğunda tüy kaplamaktadır.

Görünüşü Ve Yapısı
Picardy Çoban Köpeği görünüşü bir süs köpeğini ya da tatlı ve sevecen bir canlıyı andırmaktadır. Picardy Çoban Köpeğinin başının etrafını saran tüyleri baya kısadır. Bu köpek ırkı genellikle gri, gri-mavi, gri-kızıl, gri-siyah ve kahverengi renklerine sahiptir. Göğüs kısmı ve ayaklarının belli bölümleri zaman zaman beyaz olma özelliği taşır. Ağırlıkları ortalama 25 ile 30 kg arasındadır. Boyları ise 57 cm ile 65 cm arasındadır. Ortalama yaşam süreleri 14 yıldır.

Karakter Özellikleri
Picardy Çoban Köpeğinin karakteri sürekli sahibiyle beraber olmak isteyen bir yapıya sahiptir. Sahibine olan bağlılığından ziyade aile ortamı içerisinde de bulunmaktan keyif alır. Aslında bir çoban köpeği olup hayvan gütmesi sebebiyle Picardy ırkı bekçi ve koruma köpeği sınıfına girer. Enerjilerinin yüksek olmasının yanında cana yakın ve sevecen olması köpeğin sahibine karşı çok sadık olmasına yol açar.

Bakımı
Picardy Çoban Köpeği bakımı zor olmasa da biraz uğraştıran cinstendir. Yapısı itibariyle çoban köpeği olan bu ırk açık alanlarda gezdirilmeye ve egzersizleriyle beraber antrenmanlarının yaptırılması gereken bir köpektir. Bahçeli evler her ne kadar yapısına uygun olsa da sadece bu yeterli olmayacaktır. Picardy sahibiyle vakit geçirmeye ihtiyaç duyacak ve sosyalleşmek isteyecek bir köpektir. Kokusuz ve tüy dökme problemi olmadığı için gerektiği vakitlerde taramak ve fırçalamak yeterlidir. Duş da kirlendiği vakit aldırılmalıdır. Ev içerisinde de egzersizleri yaptırıldığı sürece beslenebilir.

Beslenme
Picardy Çoban Köpeği beslenmesi çoban köpeklerine ve kendi boyut sınıfına uygun bir şekilde olan kuru mamalara göre yapılmalıdır. Katkı maddesi çok olan ve yağlı yemekler bünyesine zarar verebilir. Kilosu kontrol altında tutulmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular