Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Pixie Bob

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Pixie Bob dünyada ilk defa 1985 yılında görülen bir kedi ırkıdır. Bu kedinin ortaya çıkışı evcil çiftlik kedileri ile Bobcat ırkının birleşmesi sonucu meydana gelmiştir. Bu kedi ırkı özellikle Kuzey Amerika ve çevresindeki bölgelerde çok yaygındır. Bu kedi ırkı kısa kuyruğu ile dikkat çekmektedir. Vahşi tabiat özelliklerini genlerinde barındırıyor olsa da günümüzde bu ırk evcilleştirilmiştir. Görüntü bakımında vahşi kedileri andırmaktadır ancak sahiplerine olan bağlılıkları ve sevgileri yüksektir. Bu ırk aynı zamanda çok zeki olmasıyla da bilinir. Ev kedilerinin çoğunun aksine dışarıda dolaşmak ve sahibiyle gezmek ona büyük bir keyif verir. Eğitildiği takdirde tasmayla sokakta bile gezdirilir.

Temel Özellikleri
Pixie Bob belirgin özellikleri yaşama sevinci yüksek olmasıyla ve düzenli bir rutini olmasıyla bilinir. En basitinden yemeğini her gün aynı saatlerde yemeyi, oyunlarını aynı zaman aralıklarında oynamayı sever. Bir köpek gibi sahibine karşı tutkulu bir bağlılığı bulunur. Sahibine olan bağlılığından ötürü onu üzmemeye çalışır. Bu durumdan dolayı yaramazlık yapmaz ve davranışlarına dikkat eder. Yavruluğundan itibaren iyi bir eğitim verilirse sahibinin yanında tasmasız bile gezdirilebilir.

Görünüşü Ve Yapısı

Pixie Bob görünüşü itibariyle büyük kedi ırkları grubuna girmektedir. Dikkat çekici bir şekilde kısa olan kuyruğa sahiptir. Kafası çoğu kişi tarafından armut şekline benzetilirken kafasının üzerinde sivri kulaklar vardır.

Karakter Özellikleri
Pixie Bob karakteri erken yaşta sosyalleştirildiği takdirde çoğu kişiyle ve hayvanla anlaşan bir yapıya sahiptir. Oyun oynamaktan keyif alan bir kedi olduğu için de onun için arkadaş edinmek hiç zor olmayacaktır. Genellikle sessiz bir yapısı vardır ancak zaman zaman çok konuşabilir. Çok meraklıdır ve bundan dolayı evde hemen hemen her şeyi inceler. Sahibini de sürekli takip eder.


Bakımı
Pixie Bob bakımı kolay bir kedi ırkı grubuna girer. Tüyleri düzenli olarak taranmalı ve yıkanmalıdır. Tırnakları uzadıkça kesilmelidir.

Beslenme
Pixie Bob beslenmesi kaliteli ve sağlıklı kuru ve yaş mamalar ile yapılmalıdır. Öğün çizelgesi ve sağlık durumu göz önüne alınacak şekilde beslenmelidir. Ev yemekleri ise verilmemelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular