Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Pomeranyalı

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Pomeranyalı en küçük köpek ırkları arasında yer almaktadır. Boyutlarının küçüklüğü ile dikkat çekici bir özelliğe sahip olan bu köpek ırkı 13 ile 28 cm arasındadır. Boyutlarının küçüklüğü ortalama 2 ile 3,5 kg arasında olmasından bellidir. Boyutlarının küçüklüğünden ziyade suratlarının tatlılığı ile de ilgi çekici bir köpektir.

Temel Özellikleri
Pomeranyalı belirgin özellikleri kendi ile aynı türde olan köpeklerle ve tanımadığı insanlara olan mesafeli haliyle dikkat çekmektedir. Tanımadığı insanlara karşı genellikle soğuk olur ve onlara yaklaşmaz. Sahibi tarafından sürekli ilgi bekleyen bu ırk ilgi bağımlısıdır. Oyuna düşkün olmasından dolayı eğitilebilirlik durumu pozitiftir. Eğlenceli bir yapıda olmalarından dolayı sürekli güler yüzlü bir hal içerisindedirler. Bu ırk aynı zamanda çok zeki olmalarıyla bilinir. Yaşları ilerledikçe ise daha olgun davranışlar sergilerler. Bu köpek tam bir kucak köpeğidir. Sahibine aşık olabilecek kadar bağlıdırlar. Kızgınlıkları ve gerginlikleri havlamalarıyla belli olur.

Görünüş Ve Yapısı

Pomeranyalının görünüşü küçük kulaklarıyla ve turuncu tüyleriyle dikkat çeker. Küçük kalaklara sahip olan bu canlı vücudunun geriye kalan bölümü gibi ufak bacaklara ve kuyruğa sahiptir. Genellikle turuncu ve beyaz renkleri mevcuttur. Çok kabarık ve uzun tüyleri ile gövdesini kabarık gösterir. Burnu kahverengi ile siyah arasında koyu bir renktir. Hareketli ve sevecen bir mizaca sahiptir. Sahiplerini gördükleri an hiperaktif bir şekilde hareket ederek ilgi görmek için ellerinden geleni yaparlar.

Karakter Özellikleri
Pomeranyalının karakteri hayat dolu ve sevecenliği ile ilgiyi üzerinde toplar. Oyun sever bir köpek olduğu için sahibine karşı çok bağlı ve eğitime karşılık veren bir yapıdadır. Erken yaşta büyütüldüğü takdirde başka köpeklerle arkadaşlık kurabilir. Zaman zaman farklı psikolojilere bürünüp kendinden büyük köpeklere saldırabilir. Bekçi köpekleri arasında en mükemmellerindendir. Yabancı insanlara mesafeli oluşu onu mükemmel bir bekçi köpeği yapmaktadır. Çok dikkatli, meraklı ve öğrenmeyi seven bir köpektir. Küçük çocuklar için ise bu tür önerilmez sebebi ise küçük çocukların dikkatsiz davranması durumunda ısırabilme ihtimalidir. Olgun karakterli çocuklarla ve yaşlılarla iyi anlaşır.

Bakımı
Pomeranyalının bakımı tüylerinin yoğun olmasından dolayı tüy bakımı gerektirebilir. Her hafta düzenli olarak tüylerine bakım yapılması ve taranması gerekir.

Beslenme
Pomeranyalının beslenmesi küçük köpeklere özel olarak üretilmiş olan kuru mamalarla sağlanabilir. Suyunun ve mamasının taze tutulması dışında pek bir zorluk çıkarmaz. Kilo kontrolünün yapılması şarttır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler