Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Poodle (Minyatür Kaniş)

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Poodle çoğu köpeğe göre daha kaliteli bir kürke ve akla sahiptir. Dış görünüşüne renk katan kürkü pelüş görünümünde bir hava katar. Küçük boydaki çoğu köpek ırkına göre daha uzun ve kalın bir burun yapısına sahiptir. Bazı Poodle sahipleri köpeklerinin burunlarının büyük gözükmemesi için burun bölgesinin yanlarındaki tüyleri kesmemektedirler. Kendi boyut grubuna göre olan köpekler içerisinde daha uzun ve kaslı bir bacak yapısına sahiptir.

Temel Özellikleri
Poodle belirgin özellikleri en kaliteli tüylere ve kürke sahip olan hayvan ırklarından biri olmasıyla bilinir. Küçük boydaki köpek grupları arasında zekasıyla dikkat çeker. Kıvırcık tüylere sahip olması da uzun tüylü köpek grupları arasında farkını ortaya koyar. Tam bir ev köpeği olan Poodle sahibiyle uyumlu bir ilişki sürdürür.

Görünüşü Ve Yapısı

Poodle görünüşü ufak görüntüsü ve tüylerinin kıvırcık kıvırcık bir hal almasıyla dikkat çeker. Kilosu ortalama olarak 7 ile 8 kilogram arasında değişir. Tüyleri genellikle turuncu olur. Boyu ise 28 ile 33 cm arasında değişir. Bacakları kısa ve çelimsiz gibi gözükür ancak boyut grubuna göre değerlendirildiğinde iyi bir bünyesi vardır. Havaya doğru kalkan kısa bir kuyruğu vardır. Burnu yuvarlak bir biçimde olmak üzere koyu renklere ya da simsiyah bir yapıya sahiptir. Kulakları orta düze bir boyutta ve yanlara sarkan bir vaziyette gözükür. Bazı Poodle sahipleri köpeğinin bacaklarının tüylerini kısaltır ve köpeğin gövde bölümlü daha tüylü bir halde durunca estetik bir görünüm alır.

Karakter Özellikleri
Poodle karakteri sevimli görünümü ve tatlılığı ile tanınır. Zeki ve çabuk kavrayan bir hafızası vardır. Zekasının bu kadar iyi olması iyi eğitilebilmesini sağlar. İyi bir şekilde eğitilmesi ise kurallara uyup sahibine karşı itaatkar olmasını sağlar. İtaatkar olup verilen komutları ve görevleri iyi bir şekilde yapabilmesi onu iyi bir ev köpeği yapar. İyi bir ev köpeği olması ise aile bireyleri arasında uyumlu olmasını sağlar.

Bakımı
Poodle bakımı ilk olarak tüy konusundadır. Kabarık ve uzun tüyleri her hafta düzenli olarak taranmalı ve fırçalanmalıdır. Diş bakımı ise gerektikçe yapılmalıdır. Sosyal ve sevecen olan bu köpek zaman zaman gezdirilmeli sosyalleştirilmelidir.

Beslenme
Poodle beslenme şekli ufak köpeklere mahsus üretilmiş olan kuru mamalarla yapılmalıdır. Su ve mama ihtiyacı taze olacak şekilde karşılanmalıdır. Kilo kontrolü mutlaka yapılmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular