Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Poodle (Standart Kaniş)

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Poodle cinsi toy, minyatür ve standart olmak üzere üç ayrı gruba ayrılır. Gururlu kişiliği ile dikkat çeken bu ırk çok zeki ve kendinden emir bir ırk olma özelliğine sahiptir. Gösteri dünyasında da çok kullanılan ve sevilen bir köpek olma özelliği taşır. Bu ırk çok çeviktir. Aynı zamanda kendisine öğretilen oyunları ve komutları kolay kolay unutmaz. Boyutuna rağmen çok yüksek bir özgüvene sahiptir. Çok enerjik bir bünyeye sahip olduğu için gün içerisinde bu enerjiyi atması gerekir. Ailesinden uzak kalma ya da ilgisiz davranılmasına asla tahammül edemez. Sevgisiz kaldığı zaman havlayarak tepki gösterir. Sosyalleştirilmesi yavruluğundan itibaren sağlanırsa hem hayvanlarla hem de insanlarla çok iyi ilişkiler kurar.

Temel Özellikleri
Poodle (Standart Kaniş) belirgin özellikleri kendinden emin, zeki ve gururlu bir ırk olmasıyla bilinir. Kendisine öğretilen konumları kolay kolay unutmayıp iyi kavranmasıyla bilinir. Çok özgüvenli ve çevik bir iradeye sahiptir.

Görünüş Ve Yapısı

Poodle (Standart Kaniş) görünüşü 45 ile 60 cm arasındadır. Turuncu, kahverengimsi ve beyaz tonlarına sahiptir. Bacakları ne çok uzun ne çok kısa denebilecek bir uzunluğa sahiptir. Orta boyuttaki kulakları sarkık bir biçimde durur. Gözleri koyu renkli ve yuvarlaktır. Kuyruğu ise boyutuna göre orantılı bir biçimde olmak üzere gövdesi gibi tüylüdür. Kıvırcık tüylere sahip olması ilgiyi hem hayvanlar hem de insanlar açısından üzerinde toplar.

Karakter Özellikleri
Poodle karakteri hassas, oyunsever, gururlu, akıllı ve cazibeli bir havadadır. Yaşadığı hayvanlarla ve aile ile çok tutkulu bir bağ kurar. Dünyanın en popüler ve sevilen köpeklerinden olma sebebi itaatkar olmasıdır. Oyun oynamak onun için muhteşem bir durumdur. Çoğu poodle türlerine göre daha az havlama belirtisi gösterir.

Bakımı
Poodle bakımı çoğu ufak boyutlu ve tüylü köpek gibi tüy açısından önemlidir. Her hafta tüy kontrolü ve taraması gerekir. Derisindeki ölü tüylerin temizlenmesi gerekir. Vakit buldukça gezdirilmesi ve parka götürülmesi fayda sağlar.

Beslenme
Poodle beslenmesi küçük boyut grubuna giren çoğu hayvandaki gibi kuru mama ile sağlanmalıdır. Suyunun ve mamasının taze olması önemlidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular