Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Portekiz Su Köpeği

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Portekiz Su Köpeği söz dinleyen ve çabuk eğitilen bir köpek ırkıdır. Zeki bir hayvan olması ile de bilinir. Portekiz Su Köpeği aynı zamanda diğer köpek ırkları ile iyi anlaşır. Egzersizleri yeterli bir seviyede yapıldığında evde yaşayabilecek bir hayvandır. Tüy dökümü fazla olmayan bu ırk alerjisi olan hayvanseverler için uygun bir köpektir. Bu tür adından anlaşılacağı gibi suyla oynamaya bayılır.

Temel Özellikleri
Portekiz Su Köpeği özellikleri ayak parmaklarının arasındaki perde sisteminin bulunması ile ünlenir. Bu perdeleme sistemi onu iyi bir su köpeği yapar. Yüzme kabiliyeti gelişmiştir. Suda yüzmesi sebebiyle dayanıklı ve kas sistemi gelişmiş bir hayvan özelliğine sahiptir. Vücut uzunluğu ise yüksekliğine nazaran daha fazladır.

Görünüş Ve Yapısı

Portekiz Su Köpeği görünüşü sırt seviyesinin boynundan kuyruğuna doğru devam etmesiyle bilinir. Göğüs yapısı derin ve geniştir. Yüzücü olması sebebiyle bacakları çok güçlü ve birbirine paralel bir haldedir. Kuyruğu başlangıç noktasından ucuna doğru incelerek devam eder. Kürkü ise tek katmanlı ve kıvırcık bir haldedir. Kürk rengi genellikle siyah, kahverengi, beyaz, siyah-kahverengi, beyaz-koyu benekli, kahverengi-beyaz benekli, gri ve gümüş renklerdedir.

Karakter Özellikleri
Portekiz Su Köpeği karakteri suyu en çok seven köpek özelliğini taşır. Suyu çok sevmesinden dolayı enerjiktir. İtaat eden, hassas yapılı ve sadık bir köpektir. Çocuklarla arası iyi olan köpek sosyal ve insanlarla vakit geçirmeyi seven bir karakterdedir. Eğitim verilirken belli aralıklarla ve ses tonuna dikkat edilerek verilmelidir. Çok iyi bekçilik yapan bir köpektir.

Bakımı
Portekiz Su Köpeği bakımı tüylerine hassasiyetle davranılarak yapılmalıdır. Tüyleri kıvırcık ve uzun olduğu için arasında bulunan pislikler ve tozlar temizlenmeli, taranmalı ve fırçalanmalıdır. Tüylerinin arasına girebilme ihtimali olan kene ve böcekler var ise yok edilmelidir. Banyo ihtiyacı ise kirlendikçe belli aralıklarla sağlanmalıdır.

Beslenme
Portekiz Su Köpeği beslenmesi kendi boyutuna ve cinsine uygun olan mamalar ile sağlanmak zorundadır. Ev yemekleri, tatlılar, hamur işi gıdalar sağlığı için çok zararlıdır. Suyunun ve mamasının kaliteli ve taze olmasına dikkat edilmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular