Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Presa Canario

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Presa Canario köpek dövüşlerinde kullanılarak İngiliz Mastiff ve Bardino Majero köpek ırkıyla çiftleştirilerek ortaya çıkmıştır. Dominant ve baskın bir karaktere sahip olan köpek cinsi fiziğinin güçlülüğü ve kendine güvenen duruşu ile dikkat çeker. Melez bir ırktır. Korkusuz ve cesaretlidir.

Temel Özellikleri
Presa Canario özellikleri her an harekete geçmeye hazır ve emin duruşuyla bilinir. Dik ve tehtidkar bir bakışla, adaleli vücutla, vücudundan daha heybetli kafatasıyla, sivri kulakları ve tüylerinin dik olmasıyla dikkat çeker. Etkileyici bir vücut sistemi vardır.

Görünüş Ve Yapısı

Presa Conerio görünüşü heybetli bir vücut, koyu renkli gözler, dik ve çevik bir vücut, kaslı iskelet sistemi ile tamamlanır. 60 ile 65 cm yüksekliğinde, 40 ile 60 kg arasındadır.

Karakter Özellikleri
Presa Conerio karakteri büyük bir yapıya sahip olduğundan dolayı agresifliğe meyilli bir ırktır. Baskın ve kendine güvenen yapısı hoşlanmadığı kişilere karşı onu tehlikeli yapar. Baskın bir karakter olduğu için yavru olduğu andan itibaren sahibi tarafından disiplinli ve baskın bir şekilde yetiştirilmelidir. Köpeğe karşı otorite sağlanamadığı takdirde sahibi ona söz geçiremez. İlk defa köpek besleyecek olan ya da köpek beslemeye hevesli olan hayvan severlerin ilk defa alacağı köpek olmaması gerekir. Sahiplenmesi durumunda gerçekten sıkıntılara yol açacaktır.

Bakımı
Presa Conerio bakımı köpeğin iri ve agresif olmasından dolayı hassasiyetle sağlanmalıdır. Hayvan her fırsatta enerjisini atabilmesi için egzersiz ve antrenmanlarla enerjisini boşaltmalıdır. Enerjisini atamama durumunda agresifleşebilir ya da mutsuz bir hal alabilir. Tüyleri düzenli aralıklarla her hafta taranmalı ve fırçalanmalıdır. Küçük yaştan itibaren eğitilmelidir. Eğitilmediği durumlarda yetişkin olduğunda sahibi tarafından söz geçirilmesi çok zor bir hal alır. Küçük yaştan itibaren sosyalleştirilmesi, diğer insanlarla ve hayvanlarla arasının iyi tutulması gerekir. Tutulmadığı takdirde büyüdüğünde kendini savunma amaçlı olarak sert tepkiler verebilir.

Beslenme
Presa Conerio beslenmesi boyutu ve ırkı dikkate alınarak yapılır. Kilo alabilme ihtimali olduğu için kilosu kontrol edilmelidir. Kendi ırkına boyuna mahsus olan mamalar verilerek beslenme ihtiyacı karşılanmalıdır. Tuzlu gıdalar, şekerli gıdalar, hamurlu gıdalar verilmemelidir. Suyu ve maması taze olmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular