Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Puli

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Puli dinamik bir çoban köpeğidir. Sahibine bir hayli bağlıdır fakat çocuklarla ve yabancılarla arası iyi değildir. Koruyucu bir mizaca sahip olan bu köpek sahibini üzecek ya da zarar verebilecek bir durumu hissettiği zaman huysuzlaşır ve saldırganlaşır.

Temel Özellikleri
Pulinin belirgin özellikleri kesinlikle tüyleri ile belli olur. Tüyleri çok uzun ve doğuştan örgülü bir haldedir. Alt katmandaki tüyler üst katmandakilerle karışarak birbirine dolanır. Alt katmanlar yumuşak üst katman ise sert bir haldedir. Su geçirmez bir yapıya sahiptir.

Görünüş Ve Yapısı

Pulinin görünüşü çok tüylü hatta aşırı tüylü denebilir. Genellikle beyaz, siyah, koyu kahverengi, açık kahverengi tüylere sahiptir. Gövdesi olduğu gibi kuyruk kısmı ve kulak kısmı da tüylüdür. Kısacası bedeninin her yeri tüylerle kaplıdır. Gözlerinin üstü dahil uzun tüylerle kaplanarak gözlerini kapatır. Kulakları bile bu tüylerden dolayı gözükmez. Kısa bacakları vardır. Tüylerinin neredeyse kapatmadığı tek yer olan burun kısmı yuvarlak ve simsiyahtır. Neşeli ve keyifleri olduğu zaman pembe dilini dışarı çıkararak dururlar.

Karakter Özellikleri
Pulinin karakteri çok dinamik özelliklere sahip olan çoban köpeği olma özelliği taşımaktadır. Ailesiyle vakit geçirmekten, oyun oynamaktan ve oturmaktan keyif alır. Sahibine karşı aşırı sahiplenme ve kıskançlık duygusu vardır. Sahibinin eşyasına başkasının dokunmasına bile tahammül edemeyebilir. Sürekli gezmek, antrenman yapmak, egzersiz yapmak, oyun oynamak ona inanılmaz bir keyif verir. Çocuklarla ve başka köpeklerle genellikle hiç anlaşamazlar. Tek tabanca takılmayı seven nadir köpeklerdendir. Enerjik ve dikkat odağı yüksek olan bu köpek aynı zamanda suda oynamayı, su aktiviteleri yapmayı ve yıkanmayı çok sever. Suyu sevmesinin temeli zamanında bataklık bölgelerinde bu köpeklerden çok yararlanılmasıdır.

Bakımı
Pulinin bakımı çift katmanlı tüylere sahip olmasından dolayı biraz zahmetlidir. Alt katman yumuşak üst katman sert olduğu için kir toplama durumu vardır. Her hafta düzenli ve titiz davranılacak şekilde tüylerinin temizlenmesi ve fırçalanması gerekir. Aralarına birikebilecek kir, toz ve pislikler hayvana zarar verebilir.

Beslenme
Pulinin beslenmesi kuru mama ile sağlanmalıdır. Evde verilebilecek gıdaların hemen hemen çoğu hayvana zarar verecektir. Suyu ve maması taze tutulmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Garfield Off/Topic 0 16
Garfield Off/Topic 0 30

Benzer konular