Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Pyrenees Mastiff

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Pyrenees Mastiff anlatıldığı zaman başlangıçta heybeti ile anılsa da sadece heybeti ile tanımlanacak bir ırk değildir. Heybetinin yanı sıra çok nazik ve asil bir ırktır. Büyük ve heybetli cüssesinin altında çok sakin bir ruh hali vardır. Sakin bir ruh halini hassas bir ruh hali tamamlar. Neredeyse hiç havlamayan bir ırktır. Çok acil ve sıkıntılı durumlar dışında kolay kolay havlamayan bu ırk efendisine karşı çok düşkündür. Bekçi köpeği olmasından dolayı bulunduğu bölgeyi çok iyi koruyabilir. Yavru olduğu andan itibaren sosyalleştirilip eğitildiği zaman çoğu hayvanla ve çocukla anlaşan bu ırk tanımadığı kişilere karşı çok dikkatli ve göz açtırmayan bir yapıdadır.

Temel Özellikleri
Pyrenees Mastiff belirgin özellikleri zarifliğinin altında yatan heybet ile ün bulmuştur. O zarifliğin altında çok güç bir kas sistemi ve vücut vardır. Güçlü olan vücudu sadece gücüyle kalmaz aynı zamanda simetrik bir duruş sergiler. Heybetli gövdesi hareket ettiği zaman çok hafif adımlarla ve sakin bir şekilde ilerler. Bu sakinliğinden dolayı ayak izleri de belli olmaz. Sessiz ve dost canlısı bir ırktır.

Görünüş Ve Yapısı

Pyrenees Mastiff görünüşü iri ve kaslıdır. Bunu anlamak için omzuyla yer arasındaki yüksekliğin ortalama 76 cm olduğunu bilmek yeterlidir. Kaslı ve büyük gövdesi başlangıçta çoğu kişiye saldırgan bir köpek izlenimi verse de hiç saldırgan bir köpek değildir. Ağırlığı ise hem 54 ile 105 kilogram arasındadır.

Karakter Özellikleri
Pyrenees Mastiff karakteri ailesine ve tanıdıkları kişilere karşı dost tanımadığı kişilere karşı ise mesafeli ve temkinli bir yapıdadır. Erkek olanları başka hayvanlara karşı daha agresif olabilir. Erken yaşta sosyalleştirilmelidirler. Kendinden emin olmayan bir sahibi yönlendirmeye kalkabilen bu canlıların başında kendinden emin ve ciddi bir sahip olmalıdır.

Bakımı
Pyrenees Mastiff bakımı düzenli fırçalama ve taramayı şart kılar. Tüy dökme vakti ise ekstra bakımlar bu ırk için şarttır. Sadece gerektiği zamanlarda yıkanmalıdır.

Beslenme
Pyrenees Mastiff beslenmesi büyük ırklar için üretilmiş olan mamalarla sağlanmalıdır. Kilo almaya meyilli olduğu için yedikleri her şey ve öğünler dikkatli bir şekilde verilmelidir. Kilosu kontrol altında tutulmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular