Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Ragamuffin

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Ragamuffin kedi ırkı ragdoll ırkı ile akraba olan bir kedidir. Ragamuffin farklı mizaç ve fiziksel özellikleri itibariyle çoğu kediden hem farklı özelliklere hem de benzer özelliklere sahiptir.

Temel Özellikleri
Ragamuffin belirgin özellikleri diğer kedi türlerine nazaran oldukça iri bir cüsseye sahip olmasıyla bilinmektedir. Bu ırkın ortalama olarak 7 kiloya kadar çıktığı bilinir. Kalıtsal hastalıkların ve türevlerinin çoğu bu ırkta bulunmadığı için en sağlıklı olan kedi ırklarından biri olma özelliği taşımaktadır. İran, Himalayan ve yere kedilerin çiftleşmesi sonucu meydana geldiği için değişik özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Aynı zamanda 16 yıl kadar uzun süreye kadar yaşayabilmektedir. Ancak bunun sağlanması için sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenip buna uygun bir hayat sürdürmesi gerekmektedir. Genelde sakin bir yapısı vardır. Çocuklarla ve evcil hayvanlarla da rahatlıkla anlaşır.

Görünüşü Ve Yapısı

Ragamuffin görünüşü itibariyle çok güzel ve asil bir görünüme sahip kedidir. Görünümü bakımından geniş göğüs yapısına ve güçlü omuzlara sahiptir. Kasları yoğun olmasına rağmen genellikle 5 ile 7 kilogram arasında değişen bir kiloya sahiptir. Tüylerinin yoğunluğu da tavşan tüylerini andırmaktadır.

Karakter Özellikleri
Ragamuffinin karakteri sakin ve kibar mizacıyla bilinir. Çok sosyal bir kedi ırkıdır. Samimi olduğu insanlarla da çok samimimi ve düzgün bir ilişki kurar. Sahibin ve sevdiklerinin yanında ve kucağında vakit geçirmekten zevk alır. Çok zeki bir kedi olduğunu da hareketlerinden ve davranışlarından anlamak mümkündür. Oyun oynamayı seven yapısı atlayarak zıplayarak ve koşturarak kendini belli eder.

Bakımı
Ragamuffin bakımı çok zor olmayan bir ırktır. Düzenli olarak yıkanmasında fayda vardır. Tırnakları uzadıkça kesilmelidir. Tüylerinin düzenli ve titizlikle taranmasında ve fırçalanmasında fayda vardır. Ölü tüyler temizlenmelidir. Zaman zaman veteriner eşliğinde sağlık kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

Beslenme
Ragamuffin beslenmesi bakımından dikkat edilmesi gereken bir kedi ırkıdır. Kilo alma riski olduğu için öğünlerinin bir düzene sokulması ve zaman zaman kilo kontrolünün yapılması gerekir. Kuru ve ıslak mamalar kaliteli olacak şekilde önüne sunulmalıdır. Mamasının ve suyunun taze olmasına dikkat edilmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler