Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Rhodesian Ridgeback

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Rhodesian Ridgeback iri bir vücuda sahip olan adaleli bir tazı türüdür. Güçlü bir vücut sistemi dışında kuvvetli duyu ve koklama özelliğine sahiptir. Çene sistemi de oldukça güzel dizayn edilmiştir.

Temel Özellikleri
Rhodesian Ridgeback belirgin özellikleri en başta av sırasında yırtıcı ve acımasız bir mizaca sahip olurken sahibinin, ailesinin ve sevdiklerinin yanında uslu ve sakin olmasıdır. Efendisine karşı itaatte kolay kolay kusur etmez. Dünya çapında iyi denebilecek bir köpek ırkıdır.

Görünüş Ve Yapısı

Rhodesian Ridgeback görünüşü adaleli bir vücut sistemiyle dikkat çeker. Fiziğinin mükemmeliyeti dik ve çevik bir duruş kazandırır. Tüyleri sırtının tamamında tersine doğru çıkar. Tüyleri kısa ve parlak bir haldedir. Uzun ve şekli güzel bir kafa şekline sahiptir. Bazılarının göğüs bölgesinde ve ayaklarında beyaz lekeler görülebilir. Çene sistemi ve dişleri çok güçlüdür. Alnında bir çıkıntı vardır. Yuvarlak denebilecek ve simsiyah iri bir buruna sahiptir. Kulakları sarkık ve büyüktür. Yuvarlak ve parlak kahverengi gözleriyle soğukkanlı bir görüntüsü vardır. Uzun bir kuyruğu, güçlü bacakları vardır.

Karakter Özellikleri
Rhodesian Ridgeback karakteri iyi bir avcılık, sakin bir bekçi köpeği olmasıyla ünlüdür. Efendisine sonsuz bir itaati vardır. Çocuklara zarar vermese de üstüne çok gidildiğinde çocuklara karşı hırçınlaşabilir. Çok iyi sosyalleştirilmeleri ve eğitilmeleri sahibinin de köpeğin de yararınadır. Çok iyi koşan bir ırktır. Bekçilik özelliği iyi olsa da koruma köpeği olarak bazı kesimlerce tavsiye edilmez. Yavru olduğu zaman sahibi tarafından üzerine otorite kurulmalıdır. Otorite kurulmadığı takdirde yetişkinlik döneminde başıboş davranabilir.

Bakımı
Rhodesian Ridgeback bakımı kısa tüylerinden dolayı kolaydır. Çok olmasa da tüy dökme durumu vardır. Düzenli olarak tüylerinin taranması ve ölü tüylerin temizlenmesi yeterli olacaktır. Gerektiği zaman yıkanabilir. Deri kontrolleri, vitamin bakımları eksiksiz yerine getirilmelidir. Tırnakları uzadıkça kesilmelidir.

Beslenme
Rhodesian Ridgeback beslenmesi kendi ırkına ve boyut grubuna uygun mamalarla sağlanmalıdır. Beslenme kontrolü yaşına, sağlık durumuna ve kilosuna göre yapılmalıdır. Mamaları ve suyu daima taze tutulmalıdır. Şekerli ve hamurlu gıdalar köpeklerde diyabet riskini artırdığı için verilmemelidir. Ev yemekleri de sakıncalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler