Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Rottweiler

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Rottweiler ırkı en başta gücü temsil eder. Doğru eğitmeyen insanların eline düştüğü zaman çok saldırgan ve agresif olduğu için insanlar üzerinde korku yaratmıştır. Rottweiler ırkının beslenmesi konusunda en önemli konu doğru düzgün bir şekilde eğitilmesidir. Özellikleri yetiştirilme biçimine göre yansır.

Temel Özellikleri
Rottweiler belirgin özellikleri dominant, cesur ve kendinden emin olmasıdır. Sahibi doğru yetiştirdiği takdirde çok güvenilir ve dikkatli bir ırktır. İyi eğitilmediği durumlarda saldırgan olabilme ihtimali vardır. Kötü huylarından biri ise sosyalleştirilmediği takdirde saldırgan bir halde olmasıdır. Bekçilik, korumalık gibi görevleri başarılı bir şekilde sürdürür. Korumalık ve bekçilik içgüdüsü gelişmiş olduğu için bulunduğu alanı çok iyi koruyup sahibine olan bağlılığı sebebiyle onu sahiplenir. Hemen hemen çoğu iklimde yaşamını rahatlıkla sürdürür. Yaşam süresi ise ortalama 13 yıldır.

Görünüş Ve Yapısı

Rottweiler görünüşü bakımından değerlendirildiğinde yaklaşık 40 ile 60 kilogram arasındadır. Boyu da aynı şekilde 40 ile 60 cm arasındadır. Bu ırk atletik bir vücut yapısına sahip olmasıyla nedeniyle dışarıdan bakıldığında çok dikkat çeken bir görüntüye sahiptir. Koyu kahverengi ve yuvarlak gözlere sahiptir. Burun şekli ise yuvarlak, geniş ve simsiyahtır. Tüyleri orta uzunlukta ve sıkı bir haldedir. Kulakları üçgen şeklinde ve aşağıya doğru sarkmış bir haldedir. Sırt kasları en çok gelişmiş olan kaslarından biridir.

Karakter Özellikleri
Rottweiler’ın karakteri eğitilebilir ve sakindir. Sağlıklı bir şekilde eğitildiği takdirde sahibine güven verir. Yakınlarına ve ailesine karşı çok fazla korumacı bir mizacı vardır. Kesinlikle ama kesinlikle çok disiplinli bir eğitim alması gerekir. Aksi takdirde sahibi sözünü geçiremez, hayvan başına buyruk davranışlar sergiler. Diğer köpek ırkları ile neredeyse çoğu zaman anlaşamadığı için insanların ve hayvanların olduğu yani kalabalık ortamlarda tasmasız bırakılması çok kötü durumlara neden olabilir. Küçüklük zamanlarından itibaren tanıdığı hayvanlarla sorun yaşamaz.

Bakımı
Rottweiler bakımı özgürlüğüne düşkün olması sebebiyle geniş ve özgür bir ortamda yapılmalıdır. Bu ırk egzersize çok ihtiyaç duyduğu için düzenli olarak antrenman, egzersiz ve spor kesinlikle yapılmalıdır. Mutlaka haftada iki kez tüylerinin taranması ve ölü tüylerin temizlenmesi gerekir.

Beslenme
Rottweiler beslenmesi bazı kalıtsal hastalıklara sahip olduğu için en iyi mamalarla karşılanmalıdır. Kilo kontrolünün ve sağlık durumunun anlaşılması için beslenme düzeni sürekli denetlenmelidir. Tırnakları uzadıkça kesilmeli, mama ve suyu taze tutulmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular