Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Russian Spaniel

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Russian Spaniel renkli tüyler, sevecen hali ve yaşam sevinci ile tanınan bir ırktır. Küçük boyutlu olan bu ırk sahibinin ona vermiş olduğu görevleri hakkıyla ve severek yerine getirir. Kararlı hali ve arkadaş canlısı oluşu onu mutlu eder. Düzeninin bozulmasından, alıştığı şeylerin bozulmasından asla hoşlanmaz. Yalnız kalmayı sevmez ve yalnız bırakıldığı zaman sahibine olan bağlılığından dolayı terk edildiğini zannedebilir.

Temel Özellikleri
Russian Spainel belirgin özellikleri ortaya çıktığı coğrafya olan Rusya’da şekillenmiştir. Bu köpeğin kuyruğu soğuktan donmaması için kesilmiştir. Vücut yapısı oldukça güçlü bir köpek ırkıdır. Bu köpeğin en sağlam ve dayanıklı olan vücut bölümlerinden biri de göğüs yapısıdır. Göğüs yapısının kuvveti ile bilinir.

Görünüş Ve Yapısı

Russian Spainel’in görünüşü soğuk coğrafya şartlarına göre kendini var etmiştir. İri ve sağlam bir gövdeye sahiptir. Renkleri genellikle siyah ve beyazdır. Köpeğin kafatasına bakıldığında üst bölgenin düz olduğu ve oradan volanlı bir yapı olarak devam ettiği bariz bir şekilde bellidir. Sarkık ve büyük kulakları yanaklarına doğru uzanır. Büyük gözlerinden adeta zeka fışkırır. Kafasının üzerinde hafif ama yumuşacık tüyler vardır. Bu tüylerin var olma sebebi kar ışığının ve rüzgarın çok soğuk havalarda gözlerini olumsuz etkilememesi için korumasıdır. Dümdüz ve uzun bir kürk yapısı vardır. Organları kıyaslandığında en güçlü olanı ayaklarıdır. Büyük ve çok güçlüdür.

Karakter Özellikleri
Russian Spainel’in karakteri çalışma bakımından çok verimli ve Ruslar tarafından çok takdir edilen bir köpek ırkıdır. Saha içerisinde verilen görevleri çok iyi yerine getiren hayvan çok iyi bir işçi köpek olarak dünyada bilinir. En güvenilir ırk olarak tabir eden sahipler de mevcuttur. Diğer hayvanların çoğuyla arası çok iyi ve çok iyi bir ev köpeğidir. Çocuklarla da arası çok iyi olan Rus Spaineli bekçilik, av izi takip etme, vurulan avı getirme ve av kaldırma gibi özelliklere de sahiptir. Bu ırkın eğitimi kolaydır.


Bakımı
Russian Spainel’in bakımı uzun ve kalın tüylerinin temizlenmesi ve ölü tüylerin yok edilmesi şeklinde olmalıdır. Sadece gerektiği zaman yıkanmalıdır. Bir saha köpeği olan bu ırk düzenli olarak antrenman, egzersiz ve yürüyüş ile desteklenmelidir. Tırnakları uzadıkça kesilmelidir.

Beslenme
Russian Spainel’in beslenmesi boyutuna ve ırkına uygun olan mamalarla yapılmalıdır. Yemeği ve suyu taze tutulmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular