Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Sarı Alınlı Amazon

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Sarı Alınlı Amazon Papağanı (Amazona Ochrocephala)

Evde kuş beslemek biraz zahmetli bir iş alsada bu işi yapan leşiler doğayı seven ve daha rahat yaşayan inanlar olacaktır bu konuda sizleri temin ederiz. Bir hayvan ve bir canlı ile ilgilenmek insanlar merhamet duygusunu aşılar ve bu duygu sizlerden hiç gitmez. Bu duygunun yanı sıra şöylede bir durum söz konusu olmuştur. Bu kuşlar bizim yalnızlığımızda alır biz kuşugiller ailesinden lan papağanlar ve asıl konumuz olan sarı alınlı amazon papağanı hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Bu papağanlar konuşma yeteneğine sahip olan bir kuşdili ailesi çocuğu alsada bu cifte olan bütün papağanlar konuşur diye de bir algı yanaşış olacaktır. Bu kuş ailesi içinden konuşanlar arasında iyi konuşan ve kelime yapısı olarak çok kelime sarf den çok azdır.

Sarı alınlı amazon papağanı ise bu türler içinde az konuşana ama konuşabilen bir varlıktır. Bu konuşma sizlerinilgisisne bağlı olarak değişecek bir durumdur aldığınız papağan yavru alıp siz ilgilerseniz ilerde konuşan bir papağana sahip olursunuz bununla birlikte bu ilgiyi çok seven sarı alınlı amazonlar ilginize sevgiyle karşılık verecek cinsler içindedir. Ve bu cinsler hem de eğlenceli hayvanlar olarak bilinirler sizleri sarı alınlı amazonun beslenme tarzı kafes boyutu ve özellikleri konusunda genel olarak bilgilendireceğiz. Bu bilgiler ışığında daha iyi bir hayvan bakımı ve güzel bakımlı bir hayvan sahibi olacaksınız.

Sarı Alınlı Amazon Papağanı Özellikleri

Bu kuşun özellik olarak genel rengi yeşildir. Bu kuşlarımız papağanlar ailesinde orta boyutlu cinsler içinde yer alır yani orta seviye 30 cm civarıdır. Bu arada papağanlar 50 cm kadri büyüyebilme özelliğine de sahip kuşlardır. Sizler için ilgi odağı olacak bu kuş sizden de ilgi bekleyen bir cinstir günde en az 3 saat onunla ilgileneceksiniz. Bu ilgi nedir. Onu konuşturmanız yem ve su değişimi gibi mi sadece hayır ona müzik dinletin onunla şarkı söyleyin basit kelimelerle onun kelime dağarcığını geliştirmeye çalışın bu kuş cinsi köpeklerde olduğu gibi bir ergenlikle dönemi yaşar ama bunu geç yani değişkede 3 veya 4 yaşlarında yaşar. Bu vakit onların sinirli olduğu dönemler olmakla birlikte bu kuşlar bu dönemi atlatma konusunda sizin ilginizle hızlı bir şekilde başarı gösterebilir. Bunun yanı sıra bu kuşlarda beslenme ve kafeste çok önemlidir mal onu ayrı bir başlık halinde sizlere anlatacağız. Bu hayvanlarda nesil tükenme sıkıntısı olduğu için sizden ricamız onlara iyi bakın ve asla ilginizi esirgemeyeni.

Sarı Alınlı Amazon Papağanı Yem ve Kafes

Sarı alınlı amazon papağanlarında kafes şekli insanların özellikle bu kuşu yeni alan insanların bilgi almak istediği bir durumdur bu kuş orta boyada olsa diğer taraşlarına göre biraz daha hareketli olan bir hayvan olduğu için dar bir kafes kesinlikle önermiyoruz dardan kasıt nedir kanatlarını açtığı zaman rahatsa. Bu kafes dar değildir. Bunun yanı sıra içinde bir salıncak olması da önemli bir konudur. Böyle bir kafeste rahat edebilecektir. Bununla birlikte yem konusunda hazır yemleri kullanabilir ek olarak kuru yemişler de de katkı yapabilirsiniz ama her papağan her şeyden hoşlanmayabilişinsen gibi düşünün herkes dolma sevmez ama hepsi insandır.


Bir kuş onu yiyor diye sizin kuşta bayılacak gibi bir duru asla söz konusu değildir. Siz deneme yanılma yöneteniyle onun sevdiği yemi bulup isteriz karıştırabilir isterseniz de hazır alabilir ve hayvanı ihtiyaçlarını görebilirsiniz. Sizlere hayvanlar için bu kadar hassas olduğunuz ve ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular