Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Sarı Enseli Amazon

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Sarı Enseli Amazon Papağanı (Amazona Auropalliata)
Evde yalnız yaşayanlar yâda evinde bir dost olsun ve çocuklarımız hayvan sevgisine alışısın diye evlere hayvanlar alırız. Bu hayaller içinde kedi ve köpek moda alsada en çok tercih edilen kuşlardır. Şimdi sizlere bu kuşlar içinde yanlış bilgilere sahip oluna ama aslında çok fazla özelliğe sahip olan bir kuş türünden bahsedeceğiz. Bu kulların içinde en büyük ve konuma şartlarına sahip olan papağanlar bizler için evde muhteşem bir dost olacaktır. Bu dostlarımızın özellikleri hakkında bilinmesi gereken genel bilgiler şunlardır. Bu kuşlar ortalama 25 ila 50 cm arasında olmakla birlikte her papağan konuşur düşüncesi tamamen yanlış bir algıdır.


Bununla bir yanlış düşüncede papağanların hepsi çok uzun yaşar. Evet, papağanlar güzel bir ömür yaşar ama hepsi yüz yıl yaşar diye bir algıda yoktur. 20 yıl yaşayan papağanlarda vardır. Bu papağanlar için de çok kolay konuşan ve en uzun yaşayan papağan sarı enseli amazon papağandır. Papağanımızın birçok özelliğinle birlikte rengi yeşil ensesinde ki sarı detayla birlikte çok hoş bir görüntüye sahiptir. Bu kuşlar kelime hafızası olarak fazla bir kelime adezyonuna sahiptir. Bu kelime bilinci kuşların tekrardan başka kelime kullanmasını sağlar ve bu tatlı kuşlar aynı zaman da bizlerle birkaç kelime sohbet edebilirler. Bu yüzden insanların evlerinde genleş olarak gördüğümüz kuş türe bu kuş türü olarak karşımıza çıkar şimdi bu kuşun daha gene hatlarıyla ele alım.

Sarı Enseli Amazon Papağan Özellikleri

Bu papağanımız türlerinden genel anlamda farklıdır. Farklarına üstte değinmekte burada daha detaylı olarak sizlere bilgi verelim bu kuşlarımızın ortalama boyu 30 – 40 cm arasında bulunmakla birlikte bu boy onlar için ideal bir nokta olmuştur. Ortalama yaşam süreleri 100 yıl olduğu için ona öğreteceğiniz her bilgi bir tarih niteliğinde torunlarınıza kadar kalabilir. Tabi bu doğal yaşam sınırıdır. Bunun yanlış anlaşıldığı durum şudur papağana bakmazsanız çok da uzun süre yaşamaz ve bu onun suçu değildir. Sizlere bir bilgi de onların konuşma alışkanlıkları açısından verelim bu kuşlarımız en iyi konuşan papağan çeşidi olmakla birlikte bu papağan türlerimiz fazlaca kelime öğrenmekle kalmaz bunları çıkarma k komsunda da yetenekli hayvanlardır. Bu hayvanın ilgi açısından merakı çoktur. Bu papağanı aldıysanız ilgi göstermek zorundasınız ve bu ilgi o hayvanı her zaman mutlu edecektir. Sizlere daha çok bağlı kalacaklardır.

Sarı Enseli Amazon Papağan Yeme ve Kafes Özellikleri

Sarı enseli amazon papağanı kafes açısından rahattır çok uzun bir boyuta sahip olmadığı için geniş bir kafes sizler için hayvanınıza daha iyi şartlar sağlamada normal bir kafes de işinizi görür ama bu kafesin salıncaklı olmasına dikkat edin bu hayvanlar salınmaya bayılır. Bunun yanı sıra sizlere bir bilgi daha verelim ki bu hayvanlar suyla oynamayı da çok seviyor. Beslenme alışkanlığı olarak ise bu hayvanlarımızın şöyle özellikleri vardır genel de sağlam bir gaga ve hazır yem içinde ki çekirdek varis kuru yemişleri bayılırlar bu hayvanlarımızın güzel bir yanı da yemek konusunda çok seçi bir hayvan değildir. Sizler için kısa bir not geçelim bu hayvanlar fazlaca ilgiden hoşlandığı gibi sizlerin onlara söyleyeceği şarkı türkü den de çok hoşlanır ve bunu taklit yapmaya çalışıyorlar. Sizde papağan beslemek ve bu tür üzeninden bir hayvan almak isterseniz bilgilerimizi dikkatlice okuyup karar verin bu da en önemli nokta olacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular