Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Sarman

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Sarman dünyada en çok bilinen ve en çok yaygın olan kedi ırklarından biri olma özelliğine sahiptir. Genellikle Tekir olan bu kediler kızıl ve turuncu olan kürkleri bakımından iki ayrılmışlardır. Bu ırkın çeşitli boyutları yüz yapısı ve tüy yapısı vardır. Göz renkleri genellikle yeşil ve sarı tonlarındadır. Bu kedilerin yüzde sekseni erkektir.

Temel Özellikleri
Sarman belirgin özellikleri evde bırakılmaya ve evde tek başına vakit geçirebilmeye uygun bir kedi olmasıdır. Çok sevecen ve dost canlısı olmasıyla da bilinir. Genellikle zaman içerisinde çoğu kişiyle anlaşıp arkadaşlık kurabilecek bir yapıya sahiptir. Ev içerisinde veya dışında bir gün içerisindeki yaşamlarına bakıldığında bu yaşantının çoğunu yemek yemeye ve dinlenmeye ayırmaktadırlar. Oyun oynamayı da seven bir yapıya sahiptir ancak oyun sonrasında bir hayli tembellik ederek uzun süre yatarlar.

Görünüşü Ve Yapısı

Sarman görünüşü itibariyle genellikle sarı tüylere sahip olmasıyla bilinir. Deri yapısı kalın ve sağlamdır. Gövdeleri ise şişman ve iri bir görünüme sahiptir. Dayanıklı bir yapıya sahip olmasıyla da kedi türleri içerisinde farklı bir yere sahiptir. Gözlerinin sarı olması da kimi hayvan severlerin ilgisini çekmektedir. Bu kediler tombul bir görünüme sahiptir. Kilo almaya meyilli olmalarıyla bilinir. Görüntüleri yeri geldiğinde bir kabadayı gibi yeri geldiğinde ise çok sevecen bir hal alır. Vücut orantıları değişiklik gösterebilir.

Karakter Özellikleri
Sarman karakteri sevimli ve dostane kişiliği ile tam bir ev kedisi olma özelliği gösterir. Kilo olmaya meyilli olduğu için hareket etmesi ve oyun oynatılması gerekir. Önüne koyulabilecek oyuncaklar ve nesneler vakit geçirip kilo vermesini sağlayabilir.

Bakımı
Sarman bakımı çok zor olmayan bir ırktır. Tüylerinin düzenli olarak taranması ve fırçalanması, tırnaklarının kesilmesi ve sağlık kontrollerinin dönem dönem yapılması gerekir.


Beslenme
Sarman beslenmesi sağlıklı kuru mamalar ve taze su ile yapılmalıdır. Kilo almaya elverişli bir kedi olduğu için kesinlikle mama dışında ev yemekleri, yemek artıkları, yağlı gıdalar, şekerli gıdalar ve bunun türevleri verilmemelidir. Beslenme düzeninin ve öğünlerinin belirlenmesi ve buna uygun olarak uygulanması gerekir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular