Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Scarlet Ara Papağanı(Ara Macao)

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Bu isim size çok garip geldi demi aslında en çok bilinen papağan türlerinin başında gelen bir papağandır. Burada adı latince yazılmış olmakla birlikte ülkemizde anılan ismi kırmızı ara papağanıdır. Bildiğiniz üzere kuşlar ülkemizde pek ilgi gören bir hayvandır. Ve insanlar ya hayvan sevgisinden yâda yalnızlıktan sıkıldıkları için bu hayvanları alırlar aslında nesli tükenen bu hayvanların bu şekilde iyi bakılması bizleri sevindirmede bilinçsizce beslenesi de onlara katkıdan çok zarar vermektedir. Bununla birlikte sizlere bu çok bilinen kuş ve diğer papağanlar hakkında bugün bilgiler vereceğiz bu bilgiler ışığında daha güzel bir papağan yetiştiricisi olacaksınız. Sizler için bu papağandan başlayalım kırmızı ara papağanı ülkemizde yaygın olmasına rağmen ana vatanı Amerika kıtasıdır. Bu kuşların genel özelliklerine ayrı bir başlıkta yer vereceğiz ama incelikle sizlere bu hayvanların iyi konuşan ve papağan ailesi içinde iri sayılacak bir boyda olduğunu hatırlatalım evde beslemek isteyeneler için çok güzel ve uyumlu birer hayvan olan bu kuşlarımızın bir diğer olumlu yanı ise insanla çok sıcak ve samımı bir bağ kurmasıdır bu bapla birlikte hayvanlar size alışır ve siz ona güven verdikçe sizleri mutlu etmek için elinden gelen bütün şebeklikleri yapar bu da onun güzel halleri arasındadır. Sizler için tam bir dost olacak bu hayvanımızın genel özelliklerini iyice açalım karar size kalsın.

Bu kuşumuzun genel özellikleri 50 cm den daha uzun boya çıkabilen kuşlardır. Bununla birlikte ömürleri ise 30 ila 60 sene içinde değiştiği gibi 60 dan çok fazla yaşayan hatta 100e yaklaşan nadirleri de vardır ama bu rakamlar ortalama rakamlardır. Bazen yapılan yorumlarda yalan diyerek itham edilebiliyor ama yine diyoruz bunlar ortalama rakamlar. Bu hayvanlar 2 ila 3 kilo arasında ve seri konuşabilen öğrenme konusunda hızlı olan hayvanlardır. Bu da diğer papağanlardan onları ayırmaktadır. Bu papağanların eğitimi ve konuşturması da diğerlerine göre kolay olmakla birlikte yine de kendiliğinden öğrenmez bu kuşların ortak yanları ilgiyi çok sevdikleridir. Ve siz onlar ilgi gösterdikçe bu konuşma süreci daha da hızlı olacaktır. Sizlere şunu da belirtelim beslenme konusunda da sizlerin beslenmesine bayılırlar müzik dinlemekten ve kafes dışında onla uğraşmanızdan kısaca ona değer verdiğinizi göstermenizden çok mutlu olurlar. Bu hayvanların yeme içme ve kafes konuları hakkında da bilgiler verip makalemizi öyle tamamlayalım. Bu kafesler ortalama kuşların kanat açma mesafesinden dar olmamalı ve öyle bir durumda bu kuşlar kendilerinin moralini bozacak kadar da akıllıdır. Kuşlar için bir diğer kafes özelliği oyunlu kafestir papağanın özellikle bu cinsi oyunlara bayılır kafeslerinizi büyü yaptırıp içine birde oyun alanı yaparsanız bakın nasıl mutlu ve size dost bir papağanınız olacaktır. Salıncaklar da bu işin bir diğer püf noktasıdır. Bu kuşlarımız salıncaklara bayılırlar sallanmak onlar için ayrı bir zevktir ve sizler bu kafesle bir salıncak mutlaka yaptırın deriz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular