Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Sealyham Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Sealyham Terrier çok duygusal, cesur ve neşeli bir ırka sahiptir. Yoğun ve beyaz tüyleri yüzlerini kapatır. Yüzmeyi ve suda vakit geçirmeyi çok severler. Eğitilebilme düzeyleri de oldukça kolaydır. Eğitilebilirliğinin kolay olması çocuklarla da kolay ve rahat bir şekilde vakit geçirip arkadaşlık kurabilmelerini sağlar. İlk kez sahiplenilmesi ise tavsiye edilmez.

Temel Özellikleri
Sealyham Terrier belirgin özellikleri uysal ve evde yaşayabilecek kolaylıkta bir köpek olmasıdır. Arkadaşlık ilişkileri çoğunlukla iyidir. Üstüne fazla gidilir ya da kızdırılırsa o da aynı şekilde ona uygun tepki verebilir. Tüylü yapısı sayesinde daha sevecen bir görünüm kazanır. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra ise bu ırka olan talep artmıştır. Hatta filmlerde ve dizilerde de boy gösterdiği için tanınması kolaylaşmıştır. Doğru eğitildiği zaman iyi bir işçi terrier olma özelliğine de sahiptir.

Görünüş Ve Yapısı

Sealyham Terrierin görünüşü genellikle beyazdır. Yoğun, kıvrımlı ve çok uzun tüylere sahip olması onu dikkat çeken bir ufak boyutlu köpek yapar. Alın bölgesinde de yoğun tüylere sahip olması gözlerinin üstünü örtmesine neden olur. Kısa ve güçlü bacaklara sahiptir ancak o bacaklar gövdesi için uygundur. Yükseklikleri genellikle 30 cm civarındadır. Kiloları ise ortalama 9 ile 10 kilogram arasındadır. Kremrengi tüylere sahip de olabilir. Gözleri yuvarlak iri de olmayan fazla ufak da olmayan simsiyah bir görünüme sahiptir. Kulakları orta boyda yana doğru sarkan vaziyettedir. Kürkünün belli bölümlerinde hafif lekelere rastlanabilir.

Karakter Özellikler
Sealyham Terrierin karakteri hareketli ve zaman zaman çok havlayabilen bir yapıdadır. Sevdikleriyle ve ailesiyle oyun oynamayı, gezmeyi, koşmayı ve uzun geziler yapmayı sever. Üstüne gidilmedikçe ya da yabancı birilerine rastlamadıkça kolay kolay sinirlenmez. Sinirlendiği zaman ise havlar. Başkalarıyla mutlu olabildikleri gibi tek başına kaldıkları zaman da keyif alırlar. Yalnızlık çoğu köpeğe göre Sealyham Terriere pek koymaz.

Bakımı
Sealyham bakımı kolay bir köpektir. Yoğun, sıkı ve uzun tüyleri titizlikle taranmalı ve fırçalanmalıdır. Kıvrımlı tüylere sahip olması sebebiyle tüylerinin arasındaki pislikler arındırılmalıdır. Tırnak kesimi gerektiğinde kesilmelidir. Ağız bölgesindeki yoğun tüyler sebebiyle yemek yediği ya da ağzını belli bölgelere getirdiği zaman kirlenebileceği için temizlenmelidir.

Beslenme
Sealyham Beslenme bakımından küçük ırklara özel üretilen mamalarla beslenmelidir. Yemek artıkları, ev yemekleri ve yağlı gıdalar verilmemelidir. Kilo kontrolü zaman zaman yapılmalıdır. Suyu ve yemeği taze olmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular