Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Shıbu Inu

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Shıbu Inu tarihsel bakımdan incelendiğinde kökeni en uzun geçmişe sahip olan köpek ırklarından biridir. Yaklaşık 2.000 yıl öncesine dayandığı söylenmektedir. Çin’den Japonya’ya kadar götürülen bu ırk Chow Chow ve Kyushu kanına sahip eski bir Asya köpeğidir. Bu köpek fiziksel özellikleri ve kas yapısıyla çevik bir ırk olma özelliğine sahiptir. Bu ırkın çoğunluğunun soyunun tükendiği söylenmektedir. Bu soya ait günümüze gelen sadece Shıbu Inu’dur.

Temel Özellikleri
Shıbu Inu belirgin özellikleri son derece çevik bünyeye sahip olmasıdır. Çok dikkatli, yaşama sevinci olan ve güçlü bir köpektir. Aynı zamanda çevik olma özelliği onu çok hızlı yapmıştır. Hızlı olma özelliği çok dikkat çekicidir. Şefkatli bir köpek olmasına rağmen tanımadığı yabancılara karşı saldırgan olabilme özelliğine sahiptir. Sahiplerinin açık alanlarda ve köpeğin tanımadığı yerlerde tasmasını takması tavsiye edilir. Herhangi bir durumu tehlike olarak görürse sıkıntılara neden olabilir.

Görünüş Ve Yapısı

Shıbu Inu görünüşü 9 ile 14 kilogram bir hacme sığar. Dişilerde ise 8 ile 13 kilogram arasındadır. Yer ile yüksekliği 33 ile 41 cm arasındadır. Bu ırk minyatür köpekler sınıfına girer. Yüzüne orantılı bir şekilde oturan burnu sivri bir şekildedir. Geniş bir alın ve üçgen şekline benzer bir kulağa sahiptir. Gözleri yuvarlak ve koyu renklere sahiptir. Köpeğin renkleri genellikle siyah, kırmızı ve kremrengine yakın tonlardır.

Karakter Özellikleri
Shıbu Inı karakteri sahiplerine ve tanıdıklarına karşı sevgi dolu ve sadıkanedir. Çocuklara ve daha önce görmemiş olduğu kişilere karşı çekingen, hatta huzursuz olurlarsa saldırgan bile olabilirler. Gergin ve huzursuz olabileceği bir durum yaşanmaması için açık alanlarda tasmasının takılmasında fayda vardır. Yavruluktan itibaren iyi bir eğitimle sosyalleşebilir.

Bakımı
Shıbu Inu bakımı vücudundaki kürkün üzerinde yer alan ölü tüylerin temizlenmesiyle sağlanmalıdır. Ölü tüylerin temizlenmesi için tüyler taranmalı ve fırçalanmalıdır. Gerektiği zamanda yıkanmalı, egzersizi, antrenmanı ve idman düzeni belirlenmelidir.

Beslenme
Shıbu Inı beslenmesi ırka uygun kuru mamalarla yapılmalıdır. Ev yemekleri, yemek artıkları, yağlı kemikler sağlık açısından zararlıdır. Suyu ve maması taze olmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular