Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Sibirya Kurdu (Husky)

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Sibirya Kurdu (Husky) görünüşündeki güzellik ve gözlerinin büyüleyiciliği ile en çok dikkat çeken köpek ırklarından biridir. Güzelliğinden dolayı da en çok tercih edilen köpeklerden biridir. Görünüşleri kurdu andırdığı için biraz vahşi bir köpek hissiyatına sebep olsa da bu görüntünün altında çok uysal bir köpek yatar.

Temel Özellikleri
Sibirya Kurdunun (Husky) belirgin özellikleri soğuk iklime çok uygun olması, bu zorlu iklim şartlarında ön ve arka ayaklarının, karnının üzerinde rahatça hareket etmesi ile ün salmıştır. Geniş düzlüklere alışık olduğundan dolayı doğası gereği özgürlüğüne çok düşkün ve inatçı bir ırktır. Zeki olmasının yanında oyunculuğu ile de ünlüdür. Bahçeli evler, çiftlikler, geniş alanlar, düzlükler onu mutlu eden ve yapısına uygun olan mekanlardır. Ortalama ömrü ise 12 ile 15 yıl arasındadır.

Görünüş Ve Yapısı

Sibirya Kurdunun (Husky) görünüşü köpek ırkları arasında en güzel ve asil olanlardan biridir. Vücudu sıska olmasa da çok iri de değildir. Orta yapılı köpekler sınıfına girer. Sibirya Kurtlarının uzunluğu 50 ile 60 cm arasında, kiloları ise 15 ile 23 kilogram arasındadır. Kafa yapısı Alman Kurdunu andıran bu ırk vücutla simetrik anlamda uyumludur. Gözleri badem şeklindedir. Genellikle kahverengi ve mavi tonlarına sahiptir. Kulakları üçgen, dik ve orta boyuttadır. Tüylerinin yapısı soğuk iklim şartlarına uygun bir şekilde çift katmanlı orta uzunluktadır. Tüylerinin rengi ve görüntüsü büyüleyicidir. Tüyleri kahverengi, siyah, beyaz ve gri olmak üzere birden fazladır.

Karakter Özellikleri
Sibirya Kurdunun (Husky) karakteri çok uysal ve sevecendir ancak yabani hayata da çok uyumludur. Köpek severler tarafından çok zeki olduğu kabul edilmiştir. Komut öğrenmesi fazla vakit olmaz. Bu köpeğin dezavantajlarından biri çok sıkılgan bir yapıya sahip olmalarıdır. Çoğu kişiye karşı saygılı, sevecen, dostane, oyun sever tavırlar sergilerler. Kızak köpeği olmasından dolayı görev yapmayı sever. Kızak görevi birden fazla köpeğin bir arada olmasıyla gerçekleştiği için sosyal bir hayvandır.

Bakımı
Sibirya Kurdunun (Husky) bakımı apartman hayatında yapılmamalıdır. Özgürlüğüne düşkün olduğu için geniş ve özgür kalabileceği bir yerde hayatını sürdürmesi gerekir. Tüylerinin düzenli olarak fırçalanması gerekir. Koşma, antrenman yapma, egzersiz yapma ihtiyaçları kesinlikle karşılanmalıdır.

Beslenme
Sibirya Kurdunun (Husky) beslenmesi yağ oranı yüksek olmayan ve ev yemeği olmayan ırka uygun mamalarla sağlanmalıdır. Aksi yapıldığı takdirde sindirim sistemi problemleri ortaya çıkar. Protein ağırlıklı beslenmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular