Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Singapura

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Singapura kedi ırkları arasında en ufak boyutlarda olanlardan biridir. Aynı zamanda Singapur sokak kedisi olarak da tanınır. Ciddi bir duruşu vardır ancak çok sıcakkanlı ve sevecen hareketler sergileri. 1970’li yıllarda keşfedilen bir ırktır. Birman ve Habeş cins kedilerin çiftleşmesi sonucu meydana gelmiş bir ırktır. 2005 yılında ise yapılan kedi yarışmasında şampiyon olmuştur. İnsanlara karşı çok odaklı bir yapıya sahip olduğu için insanlarla iyi anlaşan bir ırktır. Böyle olması sebebiyle aile yaşamına ve sahibiyle beraber yaşamaya çok elverişlidir. Çocuklara da iyi davranmasının sebebi nazik kişiliği sebebiyledir. Enerjik yapısı onu koşturan, zıplayan ve tırmanan bir kedi yapar.

Temel Özellikleri
Singapura belirgin özellikleri en çok insan odaklı olmasıyla bilinir. İnsanlarla oyun oynar ve kendisini sevdirir. Sahibinin vermiş olduğu ilginin azaldığını hissettiği an üzülür. Yüksek enerjiye sahip olduğu için koşuşturması ve zıplaması gayet normal bir durumdur. Oyuncu kişiliği sebebiyle de ev içerisinde güzel vakit geçirebilir. Meraklı olma özelliği sebebiyle evin her detayını titizlikle inceler. Görmediği yerleri incelemek ve dolapları karıştırmak en çok zevk aldığı aktivitelerden biridir. Evde yalnız kalmak onun için kötü bir durumdur.

Görünüşü Ve Yapısı

Singapura görünüşü itibariyle en küçük kedi ırklarından biridir. Küçük gövdesinin sahip olduğu iri gözleri vardır. Kulakları sivri bir yapıdadır. Tüyleri kısa bir yapıdadır. Tüylerinin rengi genellikle fildişi, kahverengi ve beyaz tonlarıdır.

Karakter Özellikleri
Singapura karakteri yoğun tempoya alışık olmayan bireyler için uygun olmayan bir kedidir. Yalnız bırakılması sakıncalıdır ancak yanına bir tane daha evcil hayvan alındığı takdirde bu sorun ortadan kalkacaktır. Sahibinin omzuna zıplamaktan zevk alma gibi değişik zevkleri vardır. Sahibine bağlı kişiliği olması neticesinde sürekli peşinden koşturur ve sırnaşır.

Bakımı
Singapura bakımı tüylerinin kısa olması ve boyutunun küçük olması sebebiyle kolaydır. Tüylerinin düzenli olarak taranması ve tırnaklarının kesilmesi bakımının çoğunun yapılmasını sağlar.

Beslenme
Singapura beslenmesi kuru mamalarla ve su ile yapılmalıdır. Yaş mama da zaman zaman verilebilir. Kilo almaya meyilli olmasa da kontrol amacıyla kilo durumuna göre bir öğün belirlenmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler