Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Siyah Ve Açık Kahverengi Rakun Tazısı hem gündüz hem de gece avlanabilme özelliğine sahiptir. Avlanabilme özelliğinin getirdiği bir özellik olarak iz sürme konusunda yeteneklidir. Egzersizleri ve eğitimleri doğru bir şekilde yapıldığı sürece aile köpeği olmak için uygundur. 12 yıllık bir ömre sahip olan bu ırk için bahçeli evler uygundur.


Temel Özellikleri
Siyah Ve Açık Kahverengi Rakun Tazısının belirgin özellikleri en başta fazla inlemesiyle, ses çıkartmasıyla ve ulumasıyla köpek camiasında dikkat çeken bir ırktır. Koku duyuları yüksek olan bu ırk, yüksek koku alma duyusuna sahip olduğu için dışarıda tasmasız dolaştırılması tavsiye edilmemektedir. Aile ile vakit geçirmesi sosyalleşmesi ve akıllı durması açısından faydalı olur.

Görünüş Ve Yapısı

Siyah Ve Açık Kahverengi Rakun Tazısının görünüşü siyah ve kahverengi tüylere sahip, fazla uzun tüyleri olmayan bir ırktır. Kulakları büyük ve sarkmış bir görünümdedir. Gözleri koyu kahverengi, burnu orta boyda ve simsiyah bir görünümdedir. Tüyleri ağırlıklı olarak siyah olmakla beraber kahverengi tonu siyaha eşlik etmektedir. Orta boylarda bir kuyruğu vardır. Bacakları da orta boydadır. Bacaklarının duruşu ve şekli ona çevik ve dik bir duruş görüntüsü kazandırmaktadır.

Karakter Özellikleri
Siyah ve Açık Kahverengi Rakun Tazısının karakteri yürüyüş, egzersiz, antrenman ve uzun yürüyüşleri seven bir yapıdadır. Sahipleriyle arası iyi olduğu gibi çocuklarla da çok iyi anlaşan bir köpektir. Çocuklarla her ne kadar anlaşabiliyor olsa da hareketli yapısından dolayı istemeden çocuklara zarar verebilmektedir. Yanlarında bir yetişkin bulunması tavsiye edilir. Eğitimleri yapılabilse de inatçı ve bağımsızlıklarına düşkün oldukları için bu eğitim zaman zaman zorlaşabilir.

Bakımı
Siyah Ve Açık Kahverengi Rakun Tazısının bakımı tüylerinin arada sırada fırçalanması sonucunda yapılmalıdır. Salyaları akan bir köpek ırkı olduğundan dolayı ağzının ve ağzının etrafının düzenli olarak silinmesi gerekir. Kulak kontrolü de yapılmalıdır. Düzenli olarak egzersizlerinin yapılması şarttır.

Beslenme
Siyah Ve Açık Kahverengi Rakun Tazısının beslenmesi ırklarına ve boyutlarına uygun olarak üretilen mamalarla sağlanmalıdır. Yemek artıkları, yağlı kemikler ve ev yemekler verilmesi zararlıdır. Suyu ve maması taze tutulmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular