Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Skye Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Skye Terrier gövdesi alçak ve uzun gövdeli, zarif bir yapıya sahiptir. Uzun ve yumuşak tüyleri suratına sevecen bir hal verir. Sevecen olmasının bir diğer sebebi de tüylerinin gözlerinin üzerini örtmüş olmasıdır.

Temel Özellikleri
Skye Terrier belirgin özellikleri önemli bir kişiliğe sahip olan, boyutuna göre bir hayli cesur ve sevgi dolu ırktır. Bu ırk Amerika’da en çok beslenen köpek ırkıdır. Kendisini adeta sahibine adamıştır. Zarif ve nazik görüntüsü ile apartman hayatına uyumlu bir köpektir. Bu köpek ırkı köpek cinsleri arasında en çok dost canlısı olanlardandır.

Görünüşü Ve Yapısı

Skye Terrierin görünüşü gövdesi uzun ve uzun tüyleri ile süs köpekleri grubuna giren bir köpektir. Yüksekliği uzunluğunun yarısı kadar denebilir. Çene yapısı boyutuna göre güçlüdür. Burun şekli yuvarlak ve simsiyahtır. Gözleri de yuvarlak ve koyu kahverengidir. Kulakları dik ve etrafı tüylerle kaplıdır. Tüyleri çift katmanlıdır. Sırt bölgesindeki tüyleri ikiye ayrılmıştır. Renkleri genellikle gri-mavi, krem rengi, açık kahverengi tonlarıdır. Kulakları hep siyahtır. Göğüs bölgesi beyaz tüylerle kaplıdır. Ayakları ise bedenine göre uzun ve büyüktür.

Karakter Özellikleri
Skye Terrierin karakteri sadık ve cesurdur. Çoğu Terrier ırkına göre ciddi bir yapısı olan bu ırk neşesinin yanında çok oyuncudur. Dikkatleri üzerine çekmekten hoşlanan bu köpek dikkat çekici hareketler yapar. Dikkat çekiyor olmak ona mutluluk verir. Yavruluk döneminde sosyalleştirilmesi ve insanlarla bir araya getirilmesi gerekir. Sosyalleştirilmediği zaman yetişkinlik döneminde hırçınlık ve öfke problemleri yaratır. Kendisi gibi ufak boyutlu ırklara karşı saldırgan olabilir. Hayvanları kovalamayı sever.

Bakımı
Skye Terrierin bakımı uzun ve sık tüylere sahip olduğu için düzenli olarak taramayı ve fırçalamayı gerektirir. Tüylerde düğümlenme ihtimali vardır. Tüy bakımı dışında tırnakları uzadıkça kesilmelidir.

Beslenme
Skye Terrierin beslenmesi küçük pet sınıfına göre yapılmış mamalarla sağlanmalıdır. Suyu ve maması temiz olmalıdır. Beslenme düzeni ve öğünleri obezite yada diyabet hastalığına sahip olmaması için düzenli olarak kontrol edilmelidir. Yağlı yemekler, yemek artıkları, şekerli ve hamurlu gıdalar, ev yemekleri verilmesi çok sakıncalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular