Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

St. Bernard (Saint Bernard)

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
St. Bernard (Saint Bernard) ırklar arasında çok güçlü ve kafatası çok büyük bir köpektir. Köpek grupları arasında ağırlığı çok fazla olanlardandır. İki tür tüy yapısına sahiptir. Biri tüyleri kısa olurken diğer ise bir hayli uzundur. Tüyleri sık ve gür olur.

Temel Özellikleri
St. Bernard (Saint Bernard) belirgin özellikleri nazik ve arkadaş canlısı olmasıyla dikkat çeker. Çocuklara çoğu zaman çok iyi davranan ve zarar vermeyen bir canlıdır. Hantal, uyuşuk ve yavaş olarak nitelendirilen bu köpek çok itaatkar ve sabırlı bir köpektir. Çok heybetli bir yapıda olmasından dolayı yavruluk döneminden itibaren eğitilmesi ve sosyalleştirilmesi için sahibi tarafından çaba gösterilmelidir. Eğitildiği sırada ona karşı nazik davranılmalı ve dominant bir tavır sergilenmemelidir. Doğru bir şekilde eğitilmediği takdirde saldırgan ve agresif olur. Çok iyi bir bekçi köpeğidir. Boyutlarından dolayı da insanlar çekinir. Salya problemi zordur.

Görünüşü Ve Yapısı

St. Bernard (Saint Bernard) görünüşü gövdesinin uzunluğu ve iriliği ile dikkat çeker. İskelet sisteminin üzerine oturan çok sağlam bir kas sistemi vardır. Güçlü olan bünyesi çok dengeli bir vücut yapısına sahiptir. Erkeklerde boy ortalaması 70 ile 76 cm arasındadır. Dişilerde ise 65 ile 71 cm arasındadır. Ağırlık olarak erkekler 63 ile 81 kg arasında, dişiler ise 54-63 kg arasındadır. Kafatası yapısı çoğu köpek türünden farklı olarak büyüklüğü ile dikkat çeker. Renkleri ağırlıklı olarak krem rengi- kahverengi, kahverengi, krem rengi olarak değişir. Salyaları ağzından akar.

Karakter Özellikleri
St. Bernard (Saint Bernard) karakteri güzel huylu karakteri ile köpek severler tarafından tercih edilir. Nazik yapısının yanında çok arkadaş canlısı ve arkadaş olmaktan hoşlanan bir köpektir. İtaat etmeyi de seven bir köpektir. Erken yaşta eğitildiği zaman sağlam bir karaktere sahip olur.

Bakımı
St. Bernard (Saint Bernard) bakımı kilo almaya meyilli olduğu için gezdirilmesini ve hareket ettirilmesini zorunlu kılar. Tırnakları zaman zaman kesilmeli, uzun tüyleri ise düzenli olarak taranmalı ve fırçalanmalı.

Beslenme
St. Bernard (Saint Bernard) beslenmesi kontrol altında tutulması gereken bir köpektir. Fazla hareket etmeyi sevmediği için çok fazla yemek yedirilmemesi gerekir. Irkına özel mamalar ve taze su ile beslenmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler