Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Staffordshire Bull Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Staffordshire Bull Terrier dövüş köpeği olması için ortaya çıkarılan bir köpek ırkıdır. Aradan geçen zaman diliminde bu özelliğinin dışına çıkarılmıştır. Vaktiyle dövüş köpeği olan bu köpek günümüzde çok sevecen ve neşeli bir yapıya sahiptir. Ufak yapıda olmasına karşın kaslı bir vücuda sahiptir. İngiliz kökenli olan bu ırk çenesinin çok güçlü olması ile nam salmıştır. Köpek ırkları arasında en hızlı olanlardan biridir. Sahibine karşı sınırsız bir itaat dürtüsü ve sevgi dolu kalbi vardır. Çoğu köpeğin aksine bu köpek çocuklar üstüne fazla gittiği zaman bile onlarla çok iyi anlaşır. Tüm bu özelliklerinin birleşimi sonucu mükemmel bir aile köpeği ortaya çıkar.

Temel Özellikleri
Staffordshire Bull Terrier belirgin özellikleri çok hızlı olması, çocuklarla çok iyi anlaşması ve çenesinin çok güçlü olmasıdır. Bu kadar güçlü olmasına karşın insanlarla arası çok iyidir. İyi yetiştirildiği takdirde hem çok iyi koruyucu bir köpek hem de aile köpeği olur.

Görünüşü Ve Yapısı

Staffordshire Bull Terrier görünüşü güçlü ve kaslı bir vücut sistetiyle kendini açığa çıkarır. Kafatası düz ve orta boyuttadır. Burun yapısı kısa ve simsiyahtır. Yanakları kaslı ve pürüzsüzdür. Gözleri yuvarlak ve kahverengidir. Boyun bölgesi gövdesiyle doğrudan birleşen kısa bir haldedir. Ön bacaklar birbirinden ayrık haldedir. Tüyleri sık ve kısa bir haldedir. Siyah, kahverengi, beyaz ve mavi renklere sahiptir.

Karakter Özellikleri
Staffordshire Bull Terrier karakteri sevgi dolu ve sahibine karşı duygusaldır. Mizah anlayışları da çok kuvvetlidir. İtaatkar olma özellikleriyle bilinen bu canlı yeni insanlar tanışınca, görünce ve vakit geçirince çok heyecanlanır. Çok sıcakkanlıdır. Çocuklarla arası iyidir ancak 7-8 yaş ve üzerindeki çocuklarla oynaması daha sağlıklı olacaktır. Yavruluk dönemlerinde ne kadar çabuk eğitilir ve sosyalleştirilirse yetişkinlik dönemlerinde o kadar sağlıklı bir psikolojiye sahip olurlar. Çok güçlü ve kendine güvenen bir yapıda olduğundan dolayı tetikte olan bir hayvandır. Herhangi bir tehlikeye sebep olmaması için belirli yerlerde tasmasıyla gezdirilmelidir.

Bakımı
Staffordshire Bull Terrier bakımı küçük yaştan itibaren düzenli olarak yapılmalıdır. Tüyleri kısa olduğu için çok zorluk çıkarmaz ancak düzenli olarak taranması ve fırçalanması gerekir. Tırnakları uzadıkça kesilmeli ve düzenli egzersiz yaptırılmalıdır.

Beslenme
Staffordshire Bull Terrier beslenmesi kuru mamalarla ve taze su ile yapılmalıdır. Fazla kilo almaması için kilo kontrolü şarttır. Ev yemekleri verilmemelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular