Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Steinbracke

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Steinbracke Alman avcılarının en gözde arkadaşlarından biridir. Ortaya çıktıkları günden günümüze kadar bu durum neredeyse hiç değişmemiştir. Koku duyusu çok kuvvetli olan bu ırk sahiplerine karşı aşırı şekilde sadık ve itaatkardır. Çoğu hayvana karşı kendini savunabilecek özgüvene sahiptir.


Temel Özellikleri
Steinbracke belirgin özellikleri çok güçlü ve orta boyutta bir vücut yapısına sahip olması ile bilini. Av anında korkusuz ve tam bir savaşçı gibi hareket eder. Kolay kolay yorulmayan bir enerjiye sahiptir. Her ne kadar av köpeği olma özelliği taşısa da ev içerisindeki yaşama ayak uydurabilen ve ev içerisinde uyumlu ve duyguludur. Sıcağı sevdikleri için ev içerisinde yumuşak ve rahat ortamda uyumayı, vakit geçirmeyi severler. Koku duyularının iyi olmasından dolayı izini koklayarak sürer.

Görünüş Ve Yapısı


Steinbracke görünüşü çoğu avcı köpekte olduğu gibi kaslı, çevik ve dik duran gövdesiyle bilinir. Renkleri genellikle kahverengi, kahverengi-beyaz, kahverengi-krem rengi olarak çeşitlere ayrılır. Sürekli bir tempo halinde olduğu ve hareket etmeye alışkın olduğu için sıkı bir vücuda ve kaslara sahiptir. Büyük kulakları kenara doğru sarkık haldedir. Burnu yuvarlak ve kahverengidir. Yuvarlak gözleri de aynı şekilde kahverengidir. Tüyleri kısa ve yumuşaktır. Kuyruğunun uzunluğu yere kadar uzanıyor denebilir. Kuyruğunun etrafını saran tüyler vücuduna oranla biraz daha uzundır.

Karakter Ve Yapısı
Steinbracke karakteri sahibine karşı sevgi dolu ve sadıkanedir. Sahibine olan sadakatinden dolayı ona büyük bir sevgi besler. Sahibiyle vakit geçirmekten, dolaşmaktan, düzlüklerde avlanmaktan çok hoşlanır. Sahibine olan saygısından dolayı aynı ev içerisinde huzurlu bir şekilde yaşayıp kimseye zarar vermez. Sürekli yatmak ve hareket etmemek ona göre değildir. Av köpeği olduğu için tempoya alışık olan vücudunun gün içerisinde enerjisini atması gerekir.

Bakımı
Steinbracke bakımı kolay olan bir canlıdır. Tüylerinin uzun olmaması sebebiyle tüy bakımı kolaydır ancak tüyleri kısa da olsa düzenli olarak taranmalı ve temizlenmelidir. Gerektikçe yıkanmalıdır. Tırnak ve diş bakımına dikkat edilmelidir. Düzenli antrenmanlar yapılmalıdır.

Beslenme
Steinbracke beslenmesi yaş grubuna, sağlık durumuna ve kilosuna uygun olarak kuru mamalarla sağlanmalıdır. Av köpeği olduğu için kilo alma durumu çok görülmese de beslenme düzenine buna rağmen dikkat edilmelidir. Maması ve suyu taze tutulmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler