Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Sussex Tavuk

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Hem yumurta tavuğu cinsleri hem de etlik tavuklar arasında yer alan bir tavuk cinsidir. Sussex tavuğu etlik olanı, yumurtalık olanından yaklaşık 4 kat daha büyüktür.

Bir çok üretici tarafından yumurtaları ve eti için beslenen popüler bir tavuk cinsidir. Kendi içinde farklı renklere ayrılmaktadır. En yaygın olanları ise beyaz gövdeli, boyun ve kuyruğu siyah tüylü tavuklardır.

Sakin ve evcil yapıları ile yetiştirmesi rahat bir tavuktur. Geniş ortamlarda yetiştirildiğinde daha verimli olabilmektedirler. Ayrıca dayanıklı tavuklardır. Kış şartlarının üstesinden gelirler.

Suusex tavuk yumurta verimi ise yılda yaklaşık olarak 250-280 aralığıdır. Yumurta renkleri kahverengi veya beyazdır. 11 aylıkken yumurta vermeye başlayan suseks tavuğu 4 yıla kadar verimli bir şekilde yumurtlar.

Yem tüketimi konusunda Ligorin kadar avantajlı değildir. Çünkü ona göre daha büyük bir tavuktur. 3,5 kg ağırlığa erişebilir. 6 aylık olduğunda eti için kesilebilir büyüklüğü gelmektedir. Susseks tavuğu iyi bir etlik tavuktur.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular