Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Tekir

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Tekir Kedi Türkiye’nin hemen her yerinde karşılaşılan bir ırktır. Tekir’in kökeni Anadolu’ya uzanmaktadır. Tekir Kedisi melez bir ırk olma özelliğine sahiptir. Tüylerinin üzerinde desenlerin görüntüsü ona bu ismi vermektedir. Tekir’in karakteri hakkında maalesef bir genelleme yapılamamaktadır. Tekir’in her biri tıpkı bir insan gibi çok farklı ve değişik karakter özelliklerine sahiptir. Aynı zamanda her birinin rengi ve deseni birbirinden çok farklıdır. Kiloları da birbirinden tamamen farklıdır. Türkiye’de yer alan sokak kedilerinin hemen hemen yüzde yüzüne yakını Tekir olma özellikleri taşır.

Temel Özellikleri
Tekir Kedisinin belirgin özellikleri hareketli bir yapıya sahip olmasıdır. Tekir aynı zamanda enerjik bir yapıya sahip olduğundan dolayı sürekli oyun oynayabilen ve koşturan bir türdür. Renkleri çeşitlilik gösterir. Genellikle orta boyutlardadır. Kürk yapısının özellikleri değişkenlik göstermektedir. Kuyruğu ise uzundur.

Görünüşü Ve Yapısı

Tekir Kedisinin görünüşü birbirinden çok farklı özelliklere sahiptir. Tekir’in tüy yapısı hem uzun hem de kısa olabilme ihtimallerine sahiptir. Genellikle gövdesi orta boyutlardadır. Gözler ağırlıklı olarak yuvarlak, badem veya büyük bir haldedir. Kısık gözlü türü ise gerçekten azdır. Kuyruk yapısı da tüylü ve uzundur. Vücudu harekete alışık olduğu için atletik ve kaslı bir haldedir. Kulakları da orta boyutta ve diktir. Yüz şekli vücuduna uygun haldedir.

Karakter Özellikleri
Tekir Kedisinin karakteri 16 saat kadar uyuyabilme durumuna sahiptir. Yaklaşık on altı saat uyku dışında bol bol oyun oynamaktadır. Bu kadar uykucu olmasına rağmen uyandığı andan itibaren inanılmaz hareketli bir şekilde oyun oynar ve oyun oynarken akrobatik hareketler yapar. Tekir’in bir diğer özelliği de sahibi ne kadar oyun oynatacak olursa o da o kadar eşlik edebilecek yapıda olmasıdır. Tekir asla yorulmaz denebilir. Sokakta yaşayan bir tür olduğu için çoğu kişi ev ortamına ayak uyduramayacağını düşünür ancak bu durum böyle değildir. Kolaylıkla ev ortamına adapte olur. Eve geldiği andan itibaren her yeri çok detaylı bir şekilde inceler ve dolaşır. Kendisini de evin bir ferdi olarak görür.

Bakımı
Tekir Kedisinin bakımı tüylerinin düzenli olarak taranması, tırnaklarının kesilmesi ve gerektiği zaman yıkanması şeklinde tamamlanabilir.

Beslenme
Tekir Kedisinin beslenmesi sağlıklı ve kuru mamalarla yapılmalıdır. Yemeği ve suyu taze olmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular