Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Trigg Tazısı

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Trigg Tazısı çok akıllı köpek ırkları arasında yer alır. Bu köpekler çok akıllı oldukları için kolay bir şekilde eğitilirler ve ailelerine karşı duydukları büyük sevgi ve sadakat neticesinde sevilen ırklardan biridir. Bu ırk apartman dairesi için uygundur ancak bunun olması için gün içinde bir iki saat mutlaka yürüyüş yaptırılması gerekir. Bahçe, açık alan ve çiftlik evleri bu köpek için çok daha uygun mekanlardır. Bu hayvanı besleyecek olan kişiler evde başka bir hayvan var ise almamalılardır. Diğer hayvanlarla anlaşamayan ve geçinemeyen bir yapısı vardır.

Temel Özellikleri
Trigg Tazısının belirgin özellikleri en çok avcı olma özelliği ile dikkat çeker. Tazı olduğu için av kabiliyetleri ve avının peşinden gidip pes etmeme huyları çok meşhurdur. Avcı köpek oldukları için aynı zamanda yüksek koku alma duyuları vardır. Koku duyuları çok gelişmiştir. Bir diğer huyları da av konusunda inatçı ve mücadeleci bir yapıda olmalarıdır. Sahiplerine karşı ise naziklerdir. Emirleri kuşkusuz bir şekilde yerine getirirler. Çocuklarla iyi anlaşan ancak başka köpeklerle iyi anlaşamayan bir köpektir.

Görünüşü Ve Yapısı

Trigg Tazısının görünüşü klasik bir tazı gibi çevik, dinamik ve kaslı olmasıyla bilinir. Bacakları uzun ve çok güçlü, refleksleri ise çok hassastır. Koku ve görme duyuları güçlü olduğu için dikkatli ve konsantre olduğunu belli eden bakışları vardır. Kulakları büyük ve sarkık bir haldedir. Kahverengi veya siyah gözlere sahiplerdir. Dimdik ve çevik bir duruşa sahip olmaları hareketli ve kaslı yapılarından kaynaklanır. Renkleri krem, kahverengi, siyah, beyaz, siyah-kahverengi, krem-kahverengi gibi tonlarla değişir. Patileri, gövdesi, başı ve vücudunun diğer bölümleri birden fazla rengi aynı anda barındırabilir.

Karakter Özellikleri
Trigg Tazısının karakteri sahibine ve ailesine karşı şefkatli, itaatkar, saygılı ve nazik avına karşı ise amansız mücadele veren yapıdadır. Farklı hayvan türleriyle pek anlaşamaz ancak küçüklükten itibaren tanıdığı hayvanlara karşı biraz daha sıcak davranabilir.

Bakımı
Trigg Tazısının bakımı düzenli aralıklarla yapılması gereken tüy temizliği ile desteklenmelidir. Harekete alışık bir bünyeye sahip olduklarından dolayı enerjisinin atılması için her gün düzenli olarak egzersiz yaptırılmalıdır.

Beslenme
Trigg Tazısının beslenmesi boyutuna ve ırkına uygun mamalarla sağlanmalıdır. Suyu ve maması taze tutulmalı, ev yemekleri verilmemelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular