Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Turuncu Kanatlı Amazon

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Turuncu Kanatlı Amazon Papağanı (Amazona Amazonica)
Kuşlar hayatımızda en iyi dostlar arasındadır. Bu kuşlar arasında birçok çeşit vardır. Bu çeşitlerden en sevimli olanları papağanlardır. Papağanlar hakkında bilinen bilgilerin çok bu yanlıştır. Sizleri turuncu kanatlı amazon papağanı başta olmak üzere diğer papağanlarla ilgilide kısa bilgiler vere aydınlatacağız. Papağanlar genelde yeni Zelenda ve Afrika kıtasının yağmurlu yerlerinde yaşarlar. Bu hayvanlar evde beslemeye ve bizler için bir dost olmaya çok uygundur. Turuncu kanatlı amazon papağanı genelde yeşil renkli olmakla birlikte kanatlarında turuncuya çalan renkler vardır. Bu renkler onlara ayrı bir hava ile birlikte adlarını dosa vermişlerdir. Ortalama boylarda olan bu papağan ailesinin ferdi bizleri mutlu edecek özelliklere sahiptir ve ailesinde olan özelliklerinin çoğunu kendi bünyesinde barındırır. Bu kuşlar genel de ergenlik döneminde bulanık reaksiyonlar veren bir hayvan olmakla birlikte eğitim konusunda kolay eğitilen bir cins olduğu için bu dönemi çok rahat atlatabilir. Bu hayvanların bir diğer özellikleri ise beslenme noktasında biraz seçici olmalarıdır. Bu hayvanlar sadece yemek konusunda değil sahip konusun dada delici olan hayvanlardır ve sizi sevmeze tekrar kendinizi sevdirmeniz hayli zaman alabilir onun içindir ki bu hayvanlarla başta alışkanlık kazandırın ve kendiniz sevdirin bu güzel hayvanlara şimdi sizlere bu hayvanların hakkında daha geniş bilgiler vererek sizleri aydınlatalım.

Turuncu Kanatlı Amazon Papağanı Özellikleri
Bu hayvanların genel özelliklerine kısa değindik şimdi bu konuya daha aydınlık bir çerçeveden bakarak sizleri daha çok bilge sahibi edelim bu hayvanlar evcil ama insanı sevmesek de zorlanan hayvan dedik kendiniz nasıl sevdirirsiniz o durumdan bahsedelim bu hayvanı yavru iken alamaya özen gösterin ve bu kesinlikle ilk ve önemli adımdır. Bunun yanı sıra bu hayvanlarda yemek konusunda seçicilik vardır bu durumu da bilikteaşacağız merak etmeyin. Bu hayvanların beslenme konusunda bu durumu sizlere daha iyi anlatacağız. Şimdi bu hayvanların bir diğer özelliği olan ilgi sevme özelliğinden bahsedelim buy hayvanlar konuşma konusunda çok iyi bir seviyede olmazda birkaç kelime çıkarabilir ve bunu ona göstereceğiniz ilgiyle birlikte yaparlar bu hayvanların günde en az 4 saate yakın bir süre ile ilgi görmesi ve tek akarı kolay olan baba dede gibi sözcükleri telaffuz etmesi olabilir bir olasılık olmakla brikte bu sözleri günde onlara ortalama ara ile yüzden fazla tekrara şeklinde yaparsanız bu hayvanlar buy kelimeleri çıkarabilir. Belki sizin papağanınız bu kelimelerden çok fazla sayıda çıkarabilir bunlar olabilecek durumlardır ama bunun için dediğimiz gibi ilgi şarttır. Bazı insanlar diyor ki benim papağanım konuşmuyor yâda siz konuşmaz yazmışsınız konuşuyor bunlar endotermik durumlar olmakla birlikte ilginize karşı olabilirdiyse belittik zaten.

Turuncu Kanatlı Amazon Papağanı Kafes ve Beslenme Özellikler
Kafes olarak orta boyda oldukları için standart papağan kafesleri uygundur diğer papağanlarda olduğu gibi bunlar dada sallanma ve su çok önemli olakala birlikte beslenme özelliği olarak sert kayalara sahip bu hayvanlar kabuklu yemek ve hazır yemek konusunda seçici alsada deneme yanılma yöntemiyle aşamayacağınız bir durum söz konusu değildir. Bu hayvanlarda siz karma yem ve kabuklu yemiş koyun ne seviyorsa arasından seçim yaparak onların beslenme alışkanlığı olarak tercihlerine saygı duyun ve onları o şekilde besleyin bu kuşlar doğal ortamlarında olmadıkları için bütün vitaminleri kolay alma şansları yoktur. Sizler vitamin takviyesi yoluyla bu durumu çok kolay bir şekilde aşabilir en iyi yetiştirme şekliyle dostunuza iyi bakabilirsiniz. Hayvan sevginizden dolayı sizi kutlarız.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular