Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Tuxedo

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Tuxedo oldukça eski bir kedi ırkına sahiptir. Smokin olarak da tabir edilen bu kedi ırkı smokin giymiş gibi görünen bir kürke sahip olduğu için bu tabirle bilinir. Melez bir ırktır. Renkleri siyah ve beyazdır. Melez kediler arasında en popüler olanlardan biridir. Sokaklarda Tekir türünden sonra en çok rastlanan ve sahiplenilen kedi ırkıdır. Anadolu’da ve Avrupa’da en çok bulunan kedi türlerinden biridir. Sahiplenilmesi çok kolaydır. Zekası herkesi büyülemektedir. Diğer kedi ırklarından %200 daha zeki olduğu söylenmektedir. Bundan dolayı bilinen en akıllı kedidir. Oyuncu bir kedi olmasından dolayı insanlarla oyun oynamaktan ve vakit geçirmekten çok mutlu olur. Önüne bir oyuncak bırakıldığı takdirde saatlerce oyun oynayabilir.


Temel Özellikleri
Tuxedo belirgin özellikleri en başta zekası ile kendini gözler önüne sermektedir. Bu kadar zeki bir ırk olmasından dolayı eğitimi çok kolaydır. Söylenen her şeyi kolaylıkla anlayan bir kedi olduğu için söylenen şeyi hemen uygular. Bir köpek ile kıyaslandığında köpekten bile daha çok şey öğrendiği bilinmektedir. Sahibi onunla konuştuğu takdirde kendi dilinde cevaplar bile verir.

Görünüşü Ve Yapısı

Tuxedo görünüşü orta boyutlu bir kedi olmasıyla bilinir. Tüyleri kısadır. Tüyleri kısa olmasına rağmen gayet yumuşak bir dokuya sahiptir. Siyah ve beyaz kürkünün yanında mavi, yeşil ve sarı göz renklerine sahiptir. Atletik ve kaslı olmasına rağmen gayet kibar bir görünümü vardır. Kafatası vücudu ile orantılıdır. Kulakları sivri ve orta boyutludur. Kuyruğu ve bacakları uzundur.

Karakter Özellikleri
Tuxedo karakteri bulunduğu ailede kendisiyle en çok ilgilenen ve seven kişi kim ise onu sahibi olarak görür ve daima onun peşinden gider. Evcil hayvanlarla da çok iyi anlaşır.

Bakımı
Tuxedo bakımı tüylerinin, tırnaklarının ve duş bakımının sağlanması sonucu yapılır. Sağlık kontrollerinin yapılmasında fayda vardır.

Beslenme
Tuxedo beslenmesi sağlıklı ve kaliteli mamalarla yapılmalıdır. Kuru mama ve yaş mama verilebilir. Kilo kontrolünün sağlanması sonucunda öğünleri ve yemek düzeni belirlenir. Yemeğinin ve suyunun daima taze tutulması gerekir. Ev yemekleri, yemek artıkları ve yağlı gıdaların verilmesi sakıncalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Garfield Off/Topic 0 40
Garfield Off/Topic 0 65
Tweety Diğer Su Altı Canlıları 0 327

Benzer konular