Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Welsh Springer Spaniel

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Welsh Springer Spaniel safkan ırk bir köpektir. Bir diğer takma adı ise Welshi olarak bilinir. Bu ırk suda ve karada başarılı bir performans sergilemesi ile bilinir. Çok iyi bir köpek olmanın yanısıra oldukça dost canlısı bir hayvandır. Sosyal bir köpektir. Sosyal olması neticesinde evde beslemeye uygundur. Evle beslenmeye uygun olmasının sebebi aynı zamanda ailelerine olan sevgilerinden kaynaklanır. Genellikle çevrelerinde insan ararlar. Yalnız kalmayı sevmezler. Bu köpeği edinmek için tecrübeli bir köpek sahibi olmaya gerek yoktur.

Temel Özellikleri
Welsh Springer Spaniel belirgin özellikleri yabancı insanlara karşı olan yakınlığıdır. Yabancılara karşı sevecen olması için çok fazla vakit geçirmesine ya da sosyalleşmesine gerek yoktur. Sevecen halini hemen hemen herkese yansıtır. Bu köpek çok sosyal olmasının neticesinde çocuklara karşı da çok iyi davranır. Beraber oyun oynamayı, vakit geçirmeyi ve koşmayı sever. Bir diğer özelliği de ev için uygun olan, sahibini ev içerisinde çok üzmeyen ve yormayan bir köpek olmasıdır.

Görünüşü Ve Yapısı

Welsh Springerın görünüşü kafa ve boyun bölgesinde yer alan yoğun tüylerle dikkat çeker. Kulakları yanlara doğru sarkık ve tüylü, boyun bölgesi tüylü, kafa bölgesi tüylü vücudunun geri kalan tarafı ise az tüylere sahiptir. Gözleri yuvarlak ve orta boyutta bir görünümdedir. Burnu da orta boylarda ve koyu kahverengi bir görünüme sahiptir. Renkleri genellikle kahverengi, beyaz, kahverengi-beyaz şeklindedir. Kuyruğu ise ortalama bir boydadır.

Karakter Özellikleri
Welsh Springerın karakteri ilgi görmekten çok hoşlanan, yalnız kaldığında ise havlayan bir yapıdadır. Kemirgen olma özelliği ile de bilinir. Suyu ve suda oynamayı çok sever. Çoğu hayvanla arası iyidir ancak kuşlardan pek hoşlanmaz. Bazı türlerinde kronik olarak öfke problemi ile karşılaşılabilir.

Bakımı
Welsh Springer bakımı düzenli aralıklarla yapılacak olan egzersiz, gezi ve antrenmanlarla desteklenmelidir. Düzenli olarak tüylerinin bakımı yapılıp taranmalıdır. Tırnakları uzadıkça kesilmelidir.

Beslenme
Welsh Springer beslenmesi ırk ve boyut grubuna uygun olan mamalarla sağlanmalıdır. Ev yemekleri ve yemek artıkları sağlığı için uygun değildir. Maması ve suyu taze olmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular