Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Welsh Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Welsh Terrier bir diğer adıyla Galler Terrier olarak bilinen bu ırk avcı bir köpektir. Artık genellikle evlerde besleniyor olsa da avcılık olma özelliğinden dolayı geçmişte su samuru, porsuk, fare, kemirgenler ve tilki avlamak için yetiştirilmişlerdir. İçgüdüsel olarak çok iyi iz süren bir hayvandır. Koku alma duyuları da gelişmiştir. Günümüzde iyi yetiştirildiği takdirde arama kurtarma ekiplerinde ve terapi uygulamalarında varlığından yararlanılmaktadır.


Temel Özellikleri
Welsh Terrierin belirgin özellikleri çok zeki olmasıyla dikkat çeker. Sürekli hareket eden ve aktif bir köpektir. Neşesi ve kendini sevdirecek davranışları yapmasıyla da ilgileri üzerinde toplar. Vaktinin çoğu oyun oynamakla ve çocuklarla koşuşturmakla geçer. Merak duygusunun yüksek olmasından dolayı sürekli büyümeye devam eder.

Görünüşü Ve Yapısı

Welsh Terrierin görünüşü yüz hatlarının belirgin olmasıyla bilinir. Çoğu Terrierden farklı özelliklere sahiptir. Uzun bir kafatası, düz ve kare şekline benzer. Kaşları dolgun, bıyık ve sakalları belirgindir. Orta büyüklükte kulaklara ve V şeklinde bir görünüşe sahiptir. Gözleri ve burnu simsiyahtır. Diş yapısı ise makas ısırışı şeklinde kapanır. Çene yapısı da avcı olma özelliğinden ötürü çok güçlüdür. Orta sınıf büyüklükteki köpekler grubuna girmektedir. Ayakları küçük ve çapı dardır. Kuyruk yapısı ise diktir. Renkleri genellikle kahverengi ve siyahtır.

Karakter Özellikleri
Welsh Terrierin karakteri için en uygun aileler genç aileler ve sürekli hareket haline ayak uydurabilecek ailelerdir. Genellikle cesur ve girişken bir köpektir lakin zaman zaman çekingenlik de gösterebilirler. Çekingenlik sorunu ortadan kalkması için erken yaşlarda sosyalleştirilmesi yeterli olacaktır. Çoğu zaman tanımadığı hayvanlarla anlaşır ancak zaman zaman anlaşamadığı da olmuştur. Suda yüzmeyi, toprağı eşmeyi severler. Tuvalet eğitimi ise biraz zor olabilir. Dediklerinizi genellikle iyi anlayan ve çabuk kavrayabilen özelliklere sahiptir.

Bakımı
Welsh Terrierin bakımı uzun ve sık tüylere sahip olduğundan dolayı sürekli ve düzenli bir taramayı gerekli kılar. Tüylerinin arasında pisliklerin kalmamasına dikkat edilmelidir. Tırnakları ise uzadıkça kesilmelidir.

Beslenme
Welsh Terrierin beslenmesi orta sınıf köpek ırklarına uygun olan mamalarla sağlanmalıdır. Yağlı gıdalar verilmemelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular