Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Westphalia Basseti

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Westphalia Basseti bir koku üzerinde saatlerce iz sürebilen bir köpek ırkıdır. Çok cesaretlidir ve bu cesaretleri köpek camiasında adını duyurmuştur. Ailelerine de çok düşkün olan bu ırk onlara karşı korumacı hareketlerde bulunabilirler. Sevecen ve oyun oynamayı seven yapısı ile aileleriyle çok iyi zaman geçirirler. Boyutlarının küçük olması ve bakımının kolay olması sebebiyle aileler tarafından ilgi çekerler. Çok iyi eğitilebilir olmalarının sebebi ise inatçı olmamaları ve mütevazı olmalarıdır. Kedi gibi kendinden küçük canlıları kovalamayı sevdikleri için koşturabilirler. Koşmayı çok sevdikleri için eğitildikten sonra tasmasız gezdirilmesi tavsiye edilir.

Temel Özellikleri
Westphalia Bassetinin belirgin özellikleri çoğu yaşam tarzına ayak uydurabilmeleri ve uyumlu olmaları ile bilinir. Apartman yaşamında hemen hemen hiç sorun çıkarmaz ve sahibini rahatsız etmez. Kedilerle ve yabancı köpeklerle arası iyi olmadığı için aynı evde bulunabilecek hayvanlarla arasında sorun yaşanır. İlk kez köpek sahiplenmek isteyen kişiler için ise uygundur.

Görünüşü Ve Yapısı

Westphalia Bassetinin görünüşü genellikle kahverengi-beyaz renklere sahip olacak şekildedir. Renkleri genellikle kahverengi ve onun tonlarıdır. Ağırlıkları 15 ile 19 kg arasında değişir. Boyu ise 28 ile 35 cm arasındadır. Kulakları yana doğru sarkık bir haldedir. Burnu ve gözleri koyu kahverengi ile siyah arasındaki tonlardadır.

Karakter Özellikleri
Westphalia Bassetinin karakteri açık alanlarda, geniş düzlüklerde, ormanlarda, çorak arazilerde ve arazilerin hemen hemen çoğunda faaliyet gösterebilen bir ırktır. Dayanıklı ve gelişime sürekli açık olan bu ırk aynı zamanda çok enerjik olmasıyla da bilinir. Özünde avcı olan bu köpek tavşan, tilki, fare ve yaban domuzu gibi hayvanları avlama konusunda çok yardımcı olur. Bu kadar iyi bir avcı olmasının sebeplerinden biri sahibine karşı yüksek sevgisinden ve sadakatinin yoğun olmasından dolayıdır.

Bakımı
Westphalia Bassetinin bakımı çok uzun tüylere sahip olmasa bile düzenli olarak tüylerinin taranması şeklinde olmalıdır. Gerektiği zamanlarda yıkanmalı, tırnakları ise kesilmelidir. Düzenli yürüyüşe çıkarılmalıdır.

Beslenme
Westphalia Bassetinin beslenmesi kendi grubuna uygun mamalarla ve taze su ile yapılmalıdır. Atıştırmalıkların dozu kaçırılmamalı ve ev yemekleri verilmemelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler