Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Yavru Kediler ve Çocuklar

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Bir konuda hepimiz hemfikiriz – yavru kediniz çok sevimli. Eğer çocuklarınız varsa, ailenizin bu yeni tüylü dostuna bayılacaklar. Fakat çocuklarınız gürültücüyse, ani hareketler yapıyorlarsa veya yavru kedinize haddinden fazla ilgi gösteriyorlarsa, yavru kediniz korkabilir. Bu nedenle, kuralları erken koymak ve çocuklarınıza yeni tüylü dostlarıyla nasıl oyun oynamaları gerektiğini öğretmek en doğrusu olacaktır.

“Yavru Kedi Oyunu” Oynamak
“Yavru Kedi Oyunu” çocuklarınızın dünyayı yavru kedinizin gözlerinden görmesi için mükemmel bir oyundur. Ellerini ve dizlerini zemine koymalarını, yüzlerini yere yaklaştırmalarını ve yavru kediyi taklit etmelerini isteyin! Eğer birden fazla çocuğunuz varsa, birine yavru kedi taklidi yaparak yerde durmasını söyleyin ve diğerlerinden etrafta koşup zıplamalarını isteyin. Sonra yer değiştirin. Bu şekilde, bu küçük tüylü arkadaşlarına dünyanın ne kadar büyük göründüğünü hepsi anlayabilecektir.

Oyuncakla oynamak
Çocuklarınıza bir yavru kediyi nasıl okşamaları gerektiğini göstermenin mükemmel bir yolu daha var – onlara bir oyuncak kedi verin! Oyuncağı nazikçe tutmaları için teşvik edin ve okşama, sevme ve vurma arasındaki farkı gösterin. Aynı zamanda, yavru kedinin nerelerinden okşanmayı sevdiğini de çocuklarınıza gösterebilirsiniz.

Neresini okşamalı
Yavru kediniz kulaklarının, göğsünün, boynunun ve sırtının okşanmasını sever. Çocuklarınızın yavru kedinin midesini veya arka ayaklarını okşamasına izin vermeyin – bu bölgeler çok hassastır. Ayrıca çocuklarınıza yavru kedinizin fiziksel temas istemediğini nasıl anlayacaklarını da öğretin ve böyle zamanlarda yavru kediyi sevmeyi bırakmaları gerektiğini anlatın.

İlk tanışma
Öncelikle, çocuklarınıza yeni yavru kediyi sadece nazikçe okşamalarını söyleyin. Çocuklarınıza her zaman çok sakin, yumuşak ve kibar davranmaları gerektiğini hatırlatın. Çocuklarınız küçük tüylü dostunuzu severlerken mutlaka yanlarında durun ve bu süreleri kısa ve eğlenceli tutmaya gayret edin.

Güzel oyunlar oynamak
Yavru kediniz evinize alışınca, çocuklarınıza onunla nasıl oynamaya başlayabileceklerini gösterebilirsiniz. Eller yerine oyuncakları kullanmak oyun saatinin şamataya dönüşmesini önlemek açısından iyi bir fikir olacaktır! Ve yavru kediniz için uygun zamanda oyuna bir son verildiğinden emin olun – bebekler gibi, yavru kediler de çabuk yorulurlar ve uykuya ihtiyaç duyarlar
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular