Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Yavru Kedilerde Diş Sağlığı

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Yavru kediniz doğası gereği bir etoburdur. Yani, dişleri ezmek veya çiğnemek yerine eti kesmek ve koparmak için şekillenmiştir. Tıpkı büyük kedi kuzenleri gibi, yavru kediniz de yemeğini yemek ve kendisini tam anlamıyla temizleyebilmek için sağlıklı dişlere ihtiyaç duyar.

Düzenli kontroller
Yavru kedinizin dişleri temiz olmalı ve yemek artığı bulunmamalıdır. Diş etleri sağlıklı bir pembe tonunda olmalıdır. Yavru kedinizin dişlerinde ve dişetlerinde kırmızılık fark ederseniz veterinerinize danışın – yemek artıkları ve bakteriler bazen plak oluşumuna neden olabilir.

Yavru kedinizi dişlerini kontrol ettirmeye küçüklükten itibaren alıştırın – dişlerini temizlemek istediğinizde her şey çok daha kolay olacaktır!

Yavru kedinizin dişlerini temizlemek
Yavru kedinizin dişlerini temizlemek için, ince bir diş fırçasına ve kedi dostu bir diş macununa ihtiyacınız olacak. Bunları iyi bir pet shop’tan satın alabilir ya da veterinerinizden isteyebilirsiniz. Yavru kedinizin diş macununun tadına alışması için diş fırçasının üzerinden macunun birazını yalamasına izin verin. Sonra, fırçayı hızla hareket ettirerek arka dişlerin tamamını fırçalayın. Bunu haftada en az bir kez yapmaya çalışın.

Özel mama
Yavru kedinizin beslenmesinde uygun bir kuru mamaya yer vermek iyi bir fikir olacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular