Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Yavru Kedilerde Yuvaya Yerleşme

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Yeni yavru kedinizin eve ilk gelişi büyük bir gündür. Gelişiyle hayatınıza renk katacak – ve aynı zamanda değiştirecek! Yavru kediniz gelmeden önce, sakin ve mutlu bir şekilde yeni yuvasına yerleşebilmesi için ihtiyacınız olan her şeyin mevcut olduğundan emin olun. Çocuklarınız ya da başka bir kediniz varsa, dikkatli ve nazik bir tanıştırma merasimi düzenlemeniz gerekecek. Eğer doğru bir başlangıç yaparsanız, çok geçmeden hep birlikte mutlu bir yaşama kavuşacaksınız!

Hişt!
Yavru kedinizi eve getirdikten sonra, evin mümkün olduğunca sessiz olmasını sağlamaya çalışın. Başlangıçta biraz ürkek davranırsa şaşırmayın – çok geçmeden merakına yenik düşecek! Sadece sabırlı olun ve yavru kedinize yaklaşmak yerine onun size gelmesini bekleyin.

Yavru kedinizi elinize almak
İlk zamanlardan itibaren, yavru kedinizi elinize alarak buna alıştırın. Öncelikle arka ayaklarını destekleyerek nazikçe kavrayarak güvenini kazanın. Sonra, bir kolunuzla ağırlığını destekleyin – böylece boşta kalan elinizle onu nazikçe okşayabilirsiniz. Yavru kediniz bağımsız doğası gereği kendi hareketlerini kontrol etmek ister. Yani inmek istediği zaman ona nazikçe izin verin.

Yavru kedinizi diğer kedilerle tanıştırmak
Eğer evinizde zaten bir kedi varsa, onları dikkatli bir şekilde tanıştırmanız gerekir. Fakat endişelenmenize gerek yok – yeni yavru kedinizle ilk tanışmanın sorunsuz geçmesi için yapabileceğiniz basit bir hile var. Yeni kedinizi – kokunuzun sindiği – eski bir bez parçasıyla nazikçe ovalayın. Bu tanıdık koku sayesinde, yeni yavru kediniz evde daha kolay kabul görecektir.

Ayrıca hem kedinizin hem de yavru kedinizin ayrı mama kaseleri, yatakları ve kedi kumu tepsileri olmasını sağlayarak bağımsızlıklarını sürdürmelerine izin vermelisiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular