Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Yavru Kedinizin Doğal Içgüdüleri

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Yeni yavru kedinize sahip olmanın gururuyla, kedinizin evinizde mümkün olduğunca rahat etmesini sağlamak isteyeceksiniz. Bunun en iyi yolu, tüylü dostunuzun davranışlarının nedenini anlamak olacaktır.

Büyük kedi kuzenleri gibi, yavru kediniz de doğası gereği yalnız bir avcıdır. Hayatta kalmanın kendi sorumluluğunda olduğuna ve başını beladan kurtarmak için başkalarına ihtiyacının olmadığına inanır. Bu temel gerçeği anladığınızda, tüm doğal içgüdülerinde ve davranışlarında bunun yansımalarını göreceksiniz.

İçeri ve dışarı koşmak
Vahşi doğada, büyük kediler her zaman olası tehlikelere karşı tetiktedir. Yavru kedinizin odanın içine ve dışına koşuşturup durmasının nedeni budur – bu şekilde, hızlı bir durum değerlendirmesi yapar ve olası tehlikeleri belirler. Eğer yavru kediniz bunu yapmaktan hoşlanıyorsa, kedi kapısını kilitlemeyin veya kolay koşması için bir kapıyı açık bırakın.

Alan belirlemek
Yavru kedinizin büyük kedi kuzenleri rakiplerini kaçırmak ve alanlarını belirlemek için tırmık, koku ve seslerden yararlanırlar. Bu şekilde diğer büyük kedilere işaret bıraktıkları için, bu izleri düzenli olarak yenilerler.

Evde, kedinizin de tam olarak aynısını yaptığını fark edeceksiniz; tüylü dostunuzun ortalığa fazla zarar vermeden bu doğal içgüdülerini ifade edebilmesini sağlamak sizin elinizde. Ona bir tırmıklama direği ya da bir eski halı parçası verebilirsiniz – böylelikle dikkatini mobilyalardan uzaklaştırmış olacaksınız!

Yüksek yerler
Doğada, kediler izinsiz olarak alanına girenler ve yırtıcı hayvanları gözetlemek, avlanmak ve dinlenmek için yüksek yerleri tercih ederler. Evde yavru kedinizin çıkabileceği birkaç yüksek alan olmasını sağlayın.

Saklanma yerleri
Vahşi doğadaki büyük kedilerin genellikle favori saklanma yerleri olur ve buraları alanlarını izlemek için kullanırlar. Ayrıca dinlenmek istediklerinde, korktuklarında ya da hasta olduklarında buralarda inzivaya çekilirler. Yavru kediniz büyük ihtimalle evde kendisine özel noktalar bulacaktır ancak ona gözlerden uzak, güzel yüksek yerler bulursanız, sizi daha çok seveceğinden emin olabilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular