Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Yaz Ayları için İpuçları

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Vahşi doğadaki kuzenleri gibi, kediniz de güneşin altında uzanmayı sever. Aslında o kadar çok sever ki, güneş yanığı olacak kadar çok kalabilir. Sıcak bir verandaya yatmışsa özellikle risk altında olacak ve açık renk tüyleri ve pembe bir burnu ya da cildi varsa daha çok yanacaktır.

Yaz geldiğinde, kedinizin de tıpkı sizin gibi güneşten korunması gerektiğini unutmamalısınız. Kedinizi serin tutmanın pek çok yolu olduğunu bilmek içinizi rahatlatacaktır.

Güneş sever bir kediyle başa çıkmak
En sevdiği güneşlenme noktalarına gölgelik alanlar ekleyerek ona çok yardımcı olabilirsiniz. Bütün kediler gibi sizin tüylü dostunuz da karton kutulara bayılacaktır – bir karton kutuyu yan çevirerek uyuması için korunaklı bir alan yaratın.

Elbette, güneş sever kediniz yarattığınız gölgelik alanı görmeden gelip tekrar güneşe çıkabilir. Eğer böyle yaparsa ve yanacağından endişe ederseniz, güneşin en yoğun olduğu öğlen saatlerinde onu evde tutmaya çalışın.

Güneş kremi kullanmak
Eğer kediniz güneşte çok eğleniyor ve siz de eğlencesini bozmak istemiyorsanız, hassas kulaklarını korumak için güneş kremi kullanabilirsiniz. Muhtemelen başta çok hoşlanmayacak – ve hatta silmeye çalışacak – bu yüzden toksik olmayan bir krem kullanmayı ihmal etmeyin.

Seradan uzak tutmak
Eğer seranız varsa, kedinizin içeri girmesini engellemek için kapısını kapalı tutun. Yazın serada kalırsa, aşırı sıcaktan bitkin düşebilir. Kedinizin çatıda güneşlenmesini de önlemeye çalışmalısınız – kedinizin ağırlığıyla sıcak güneş birleştiğinde cam kırılabilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular