Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Zibrit Tavuğu

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Bu ırk, tavuk ırkları arasında en güzel görünüme sahip olanlardan biridir. Zibrit tavuğu tüyleri ile göze hoş gelen bir güzelliğe sahiptir. Geçmişi eskiye dayanan İngiliz orjinal minyatür tavuk ırklarından biridir.

Süs tavukları arasında yer alan bu cins Fizan tavuğuna da benzemektedir. Günümüzde genellikle süs tavuğu olarak beslenmektedir. Altın, gümüş ve devetüyü renklerinde tüylere sahiptir.

Mizaç bakımından dost canlısı, hareketli ve kendini sevdiren bir türdür. Agresif değillerdir, aksine ürkek davranırlar. Kanatlarının büyük oluşundan dolayı uçma yetenekleri nispeten vardır.

Zibrit tavuk yaklaşık olarak 500 gram ağırlığında olmaktadır. Yılda yaklaşık 50-70 yumurta verebilirler. Yumurtaların renkleri de beyazdır. Genetik yapılarından dolayı horozları kısır olduğundan üreme yetenekleri kısıtlıdır.

Beslemesi ve bakımı zor bir hayvan olarak bilinmekte. Küçük ve narin yapılarından dolayı güvercin beslermiş gibi hissettirmekte. Evcilleştirilmesi kolaydır ancak iklim şartlarına adapte olmaları oldukça zordur. Kolay hastalanabilirler.


Sevimli bir kümse hayvanı olarak beslenebilirler. Eğer kümes hayvanı yetiştirmeye yeni başlayan biri iseniz tercih etmeniz önerilmiyor. Bunun yerine bakımı daha kolay olanlarla başlayıp, tecrübe kazandıkça bu türü besleyebilirsiniz.

Zibrit tavuğu fiyatları ise değişkenlik göstermektedir. Kimi satıcılar 300 TL civarı bir fiyat politikası izlerken kimileri 400 liraya kadar çıkmaktadır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular