Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Alman Av Terrieri

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Melezleme işlemi sonucunda elde edilen Alman Av Terrieri cinsi köpek, avcılık ve koruma amacıyla geçmişten bugüne kullanılmıştır. Düz siyah tüyleri, yüzüne ve ayaklarına doğru açılarak, sarı kahve karışımı bir renge sahip olmaktadır.

Temel Özellikleri
Oldukça rahat şekilde eğitilebilen Alman Av Terrieri cinsi köpekler, dost canlısı ve sevecen özelliktedir. Birçok yarışmada madalya ve birincilik elde eden Alman Av Terrieri yön bulma konusunda üstün yeteneklere sahiptir. Hareketi ve egzersizleri çok seven Alman Av Terrieri, çocukların olduğu ortamlarda bakılacak en iyi cinsler arasındadır. Alman Av Terrieri’nin belirgin özellikleri arasında, canlılığı, hızlı koşması, yön bulma yetenekleri ve kısa boylu olması yer almaktadır.

Görünüşü ve Yapısı

Kısa boylu olmasıyla dikkat çeken Alman Av Terrieri’nin görünüşü, fit duruşu ve her zaman atılmaya hazır hareketleriyle dikkat çekmektedir. Alman Av Terrieri’nin kısa siyah tüyleri, oldukça sık ve yumuşak yapıdadır. Kuyruğunun kısa ve dik olması, atletik yapısına etki etmektedir. Atletik yapıda olmasının yanında, ayı ya da kurda saldıracak kadar güçlü ve çevik özelliktedir. Burnunda kavis olmaması, yüzünün düz görünmesine sebep olur.

Karakter Özellikleri
Oldukça zeki bir tür olan Alman Av Terrieri, kolaylıkla eğitilmektedir. Her komut ve emiri kolayca kavrayabilen Alman Av Terrieri’nin karakteri, uysal ve sevecen yapıdadır. Koku alma onuşunda üstün başarılara sahip olan Alman Av Terrieri, çok uzaklardaki kokuları dahi kavrayabilmektedir. Yön bulma konusunda kusursuz olan Alman Av Terrieri, uzun mesafeli koşu ve yürüyüşlerde kaybolmadan yönünü bulmaktadır.

Bakımı
Alman Av Terrieri’nin bakımı için oldukça dikkatli ve etkili bir egzersiz programının hazırlanması gerekmektedir. Aktif yapıda olmaları, egzersiz programının gerekliliğini artırmaktadır. Gün içerisinde, birkaç defa yürüyüşe çıkarılması ve tüm enerjisini atması için imkan tanınması gerekir. Yürüyüşler esnasında, tasmasının serbest bırakılması ve özgürce hareket etmesine olanak tanınması önemlidir.

Beslenmesi
Bakımı kadar beslenmesine de özen gösterilmesi gereken Alman Av Terrieri’nin beslenmesinde, özel kuru mamalar tercih edilmelidir. Tüylerinin sağlıklı şekilde uzaması için mamalarının kaliteli olmasına dikkat etmek gerekir. Beslenme düzeni de egzersiz programı gibi yoğun ve dikkatli olmak durumundadır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular