Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Alman Kalın Tüylü Pointer

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Orta boylu ırklar arasında yer alan Alman Kalın Tüylü Pointer, oldukça dost canlısı ve sevecen yapıdadır. Avcılık ve toplayıcılık konusunda kusursuz yeteneklere sahip olan Alman Kalın Tüylü Pointer, atletik ve çevik yapıdadır. Kurnaz yapısı ve plan geliştirme yeteneğiyle adından söz ettiren Alman Kalın Tüylü Pointer, sahibine karşı sadık ve sevecen davranmaktadır.

Temel Özellikleri
Avcılık konusunda üstün yeteneklere sahip olan Alman Kalın Tüylü Pointerin belirgin özellikleri arasında, gri beyaz arası kalın tüylere sahip olması yer almaktadır.

Alman Kalın Tüylü Pointer, eğlence ve oyuna düşkün özelliktedir. Yalnız kalmaktan hoşlanmayan ve sahibiyle vakit geçirmeyi çok seven Alman Kalın Tüylü Pointer, tek kaldığında havlamaya başlamaktadır. Tüyleri ve atletik yapısıyla dikkat çeken Alman Kalın Tüylü Pointer, evcil hayvan seçiminde ilk sırada yerini alacak türlerden bir tanesidir.

Görünüşü ve Yapısı

Alman Kalın Tüylü Pointerin görünüşü, dikkatleri üzerine çekmekte ve kendinden söz ettirmektedir. Ortalama 27 ila 32 kg aralığında ağırlığa sahip olan Alman Kalın Tüylü Pointer, 62 cm ila 67 cm aralığında uzunluğa erişmektedir. Atletik yapıdaki görünümünü sürekli korurken, kilo alma gibi bir sorun yaşamamaktadır. Çok fazla hareket etmesi, kilo sorununun önüne geçen etkenler arasındadır.

Karakter Özellikleri
Alman Kalın Tüylü Pointer, zeki ve kurnaz olmasıyla kendinden söz ettirmektedir. Avcılık konusunda usta olan Alman Kalın Tüylü Pointerin karakteri, sahibine ve dost gördüğü kişilere karşı oldukça sevecen özelliktedir. Eğlenmeyi ve oyun oynamayı çok seven Alman Kalın Tüylü Pointer, sahibiyle vakit geçirmekten keyif alır. Eğitilmesi ve komut alması kolay olduğundan, özel görevler için kullanıma uygundur.

Bakımı
Alman Kalın Tüylü Pointerin bakımı için düzenli programlara uyum sağlanması gerekmektedir. Kısa kalın tüyleri, düzenli şekilde taranmalı ve ölü tüylerin vücuttan arınması sağlanmalıdır.

Beslenme programının düzeni kadar, egzersiz ve oyun programlarının da sistemli olmasına dikkat edilmektedir. Gün içerisinde birkaç defa dışarı çıkarılarak, fazla enerjisini atması sağlanmalıdır.

Beslenmesi
Alman Kalın Tüylü Pointerin beslenmesi için özel diyet programları kullanılmaktadır. Sadece özel ve kaliteli köpek mamalarının tercih edilmesi gerekmekte ve enerjisini toplayabilmesi için aç kalmamasına dikkat edilmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular