Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Amerikan Cocker Spaniel

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Aile köpeği olarak da bilinen Amerikan Cocker Spaniel, oldukça eğlenceli ve sevimlidir. Spainel köpek ırkından gelen Amerikan Cocker Spaniel, İspanyol asıllı köpek ırkları arasındadır. Ailelerin ve çiftlerin en fazla sahiplenmek istediği türlerden bir tanesi olan Amerikan Cocker Spaniel, avlanmada üstün yeteneklidir. Birden fazla hayvan bakmak isteyen kişiler, Amerikan Cocker Spaniel cinsi köpekleri kolaylıkla besleyebilirler.

Temel Özellikleri
Çok fazla hareketli olmasa da oyunculuğu ve eğlenceli yanlarıyla kendini sevdirmeyi başarmaktadır. Farklı hayvanlarla arkadaş olmayı iyi bilen Amerikan Cocker Spanielinin belirgin özellikleri arasında, avcılığı, oyunculuğu ve dış görünümü yer almaktadır. Uzun kulaklı ve kıvırcık uzun tüylü kürkü, insanların dikkatini çekmektedir.

Görünüşü ve Yapısı

Ortalama 12 ila 15 yaş aralığına kadar gelen Amerikan Cocker Spanielinin görünüşü, sevimli ve dikkat çekicidir. Uzun kıvırcık tüyleri, aşağı doğru sarkan tüylü kulakları, kısa ve tüylü bacakları ve sevimli yüzüyle bilinen Amerikan Cocker Spanieli, çocukların en iyi arkadaşı olabilir. Çocuklu ortamlarda beslemeye uygun olan Amerikan Cocker Spanieli, kedi ya da farklı köpeklerle de dostluk kurabilir.

Karakter Özellikleri
Sevecen, heyecanlı, oyuncu ve sadık yapısıyla dikkat çeken Amerikan Cocker Spanielinin karakteri, ev ortamında beslemeye uygundur. Çok kolay eğitim alması, zekasının yüksek olması ve planlama yeteneğinin bulunması, avlamada üstün başarılar göstermesini sağlamaktadır. Yabancılara karşı saldırgan değildir. Sahibinden ve çevresinden ilgi görmeyi çok seven Amerikan Cocker Spaniel, nazikliği ve eğlencesi sebebiyle en çok tercih edilen ırklardan bir tanesidir.

Bakımı
Amerikan Cocker Spanielin bakımı için özel bir planlama içerisinde hareket edilmelidir. Kıvırcık yapıdaki tüyleri, özel fırçalarla günlük olarak taranmalıdır. Rutin şekilde tırnaklarının törpülenmesinin yanında, en az haftada bir defa banyo yaptırılması gerekir. Tüylerinin dökülmemesinde, düzenli tarama ve beslenmenin etkisi oldukça yüksektir.

Beslenmesi
Amerikan Cocker Spanielin beslenmesi için özel köpek mamaları kullanılmalıdır. Sadece yüksek markalara ait kuru mamaların kullanılması, Amerikan Cocker Spanielin tüylerinin sağlıklı olması açısından etkilidir. Ek gıdaların tüketimi, sadece veteriner kontrolünde gerçekleştirilmelidir. Amerikan Cocker Spanielin gelişim sürecinde, farklı kuru mama ve yaş mamalar tercih edilebilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular