Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Amerikan Tilki Tazısı

Mert

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
7,276
Aldığı Beğeni
1
Yaş
37
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Amerikan Tilki Tazısı sevimlilikleri ile tanınmakta olan köpeklerdir. İrlanda, Fransa ve İngiltere karma ırkları ile ortaya çıkmış bu ırk köpekler Amerikan siyasileri tarafından ilgi çektiği için bölgede kontrollü bir biçimde çoğalmaları sağlanmış ve Amerika’dan diğer bölgelere gönderilmiştir.

Temel Özellikleri
Amerikan Tilki Tazısı’nın belirgin özellikleri çocuklar ile çok iyi anlaşan dost canlısı köpekler olmalarıdır. Bu yönüyle evde beslemek için en çok tercih edilen köpek ırkları arasında oldukları bilinmektedir.

Aynı zamanda özgürlüklerine de çok düşkün oldukları için evde bakılmaları halinde sık sık gezmeye çıkarılmalı ve dışarıda özgür olduklarını hissetmeleri gerekmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Amerikan Tilki Tazısı’nın görünüşü orta boylu olan köpeklerdir. Çok fazla uzun tüyleri olmadığı için küçük bir görüntüleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra hareket ihtiyaçları çok fazla olduğu için mutlaka sık sık egzersiz yaptırılması gerekmektedir.

Karakter Özellikleri
Amerikan Tilki Tazısı’nın karakteri hem insanlarla hem de köpeklerle çok yakın ilişki kurabilen niteliktedir. Hatta bu ilişkiler içerisinde seçim yapıldığında beraber büyüdüğü köpeği seçme eğilimi de bulunmaktadır. Bu nedenle bu ırkın başka bir köpek ile büyümek için uygun olmadığı düşünülmektedir.

Aile üyeleri ile çok iyi anlaşan ve bağlanma sağlayabilen bu ırk köpekleri, eğitim almak için de oldukça uyumudur. Kolay bir biçimde itaat etmeleri nedeniyle kısa sürede istenen eğitimleri alabilmektedirler.

Sıcakkanlı ve uyumlu olmalarının yanı sıra özgürlük ihtiyaçları çok fazladır. Bu nedenle bahçeli bir ev, yetişme ortamları için daha uygun olurken apartman dairesinde ise mutlaka sık sık dışarı çıkarılması gerekecektir.

Bakımı
Amerikan Tilki Tazısı’nın bakımı kolaydır. Tüylerinin haftada bir taranması yeterli olmakta ve gün içerisinde en az bir defa dışarı çıkarılma ihtiyacı bulunmaktadır. Bu ihtiyaçlar karşılanırken özgür olduğunu hissetmesi için tasma tercih edilmeyecek ortamların seçilmesi önerilmektedir.

Beslenmesi
Amerikan Tilki Tazısı’nın beslenmesi yaş dönemine göre değişiklik göstermektedir. İlk aylarda kuru mama yemek için uygun bir diş yapısı olmayabilir bu nedenle kuru amma verileceği zaman ıslatılıp verilmesi gerekmektedir. 2-3 ay geçmesinden sonra ise kuru mama yemek için de uygun hale gelecektir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular