Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Amerikan Tüysüz Terrieri

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Amerikan Tüysüz Terrieri tüy dökülmesi nedeniyle evde köpek bakmayanlar için tercih edilebilir bir köpek ırkı olarak bilinmektedir. Tüysüz yapıları nedeniyle yaklaşık 15-20 gün aralığında deri değişimi yaşadıkları için yalnızca bu temizliğin yapılması gerekir.

Sevimli ve sıcakkanlı bir köpek olmakla birlikte yaşlıların yalnızlığına ortak olabilecek bir karaktere sahip oldukları bilinmektedir.

Temel Özellikleri
Amerikan Tüysüz Terrireri’nin belirgin özellikleri çok itaatkar bir köpek olmaması nedeniyle eğitim için tercih edildiğinde zorlayıcı olabilmektedir. Aynı zamanda dinç ve sağlam köpekler oldukları için eğitim sürecinde otorite olarak tanımakta zorlanabilmektedirler.

Enerji dolu bir ırk olmalarının yanı sıra oldukça meraklı ve keşfetmeyi seven köpeklerdir. Doğal yaşam içerisinde meraklarını gidermek için çok farklı alanlara gidebilecekleri için kontrol edilmeleri zor olabilmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Amerikan Tüysüz Terrireri’nin görünüşü benekli ve tüysüz bir görüntüdür. Yalnızca derisi olması nedeniyle dışarıda oynadığı zamanlarda çok fazla yaralanmalar yaşayabilmektedir.

Geniş göğüs kafesleri ve dirençli bacak kasları sayesinde koruma görevlerinde de etkin bir biçimde kullanılabilmektedirler. Özellikle evlerde yaşarken hem aile üyeleri ile uyumlu olmakta hem de evin korunmasını sağlamaktadırlar. Fakat yapı itibariyle saldırgan olmadıkları için istenen saldırma performanslarını göstermeleri beklenmemektedir.

Karakter Özellikleri
Amerikan Tüysüz Terrireri’nin karakteri şunlardır:

Sevecen ve sıcakkanlı
Uyumlu, evde yaşamaya uygun
Çocuklar ile iyi iletişim kurabilen
İnatçı
Enerjik ve hareketli
Meraklı ve dikkatli
Bakımı
Amerikan Tüysüz Terrireri’nin bakımı oldukça kolaydır. Derisinde hiçbir tüy bulunmadığı için tüylerinin taranmasına gerek bulunmamaktadır. Fakat derisinde yaralanmalar olabileceği için ihtiyacı yönelik tedavi edici kremlerin evde bulundurulması gerekmektedir.

Enerjik yapıları nedeniyle gün içerisinde mutlaka gezdirilmesi gerekmektedir. Enerjilerini atamadıkları durumlarda inatçı yapıları sahiplerini zorlayabilmektedir.

Beslenmesi
Amerikan Tüysüz Terrireri’nin beslenmesi onlara özel mamalardan seçilerek yapılmalıdır. Özellikle derisinde alerjik bir reaksiyon oluşmasına engel olacak içeriklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Tüysüz bir köpek olması nedeniyle besinlerin derisi üzerinde leke ya da yara yapma olasılığı daha yüksek olduğu için sağlıklı köpek mamalarından seçim yapılması önerilmektedir. Bununla birlikte dinç yapısını koruması için günde üç öğünden daha fazla yememesine de dikkat edilmesi gerekmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular