Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Appenzell Dağ Köpeği

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Appenzell Dağ Köpeği eski ve yerli bir ırk olarak İsviçre kökenlidir. Alplerde bekçilik yapmak üzere tercih edilen bu köpeklerin aynı zamanda tarlaları koruma amacıyla da kullanıldıkları bilinmektedir.

Enerjik ve hareketli bir köpek ırkı olması nedeniyle sürekli olarak enerji ihtiyacının giderilmesi gerekmektedir. Bu sevimli halleri nedeniyle halk arasında terapi köpeği olarak da adlandırıldığı bilinmektedir.

Temel Özellikleri
Appenzell Dağ Köpeğinin belirgin özellikleri pozitif bir karaktere sahip olmaları olarak bilinmektedir. Her koşulda ve şartta ondan istenen görevleri yapmakla birlikte sahibi için sürekli neşeli ve enerjik bir yapıyla var olmaktadır.

Bunların yanı sıra kendi enerjisini de sahibiyle oyun oynarken elde etmektedir. Sürekli olarak onunla ilgilenilmesini ve özel olarak oyun oynanmasını istediği için çocukların en sevdiği ırklar arasında yer almaktadır.

Görünüş ve Yapısı

Appenzell Dağ Köpeğinin görünüşü çok büyük değildir. Güçlü ve enerjik olmaları nedeniyle çoğunlukla kilo alma problemi yaşamadıkları bilinmektedir. Sürekli koştukları için genellikle ağızları açık ve dilleri dışarıda olarak görülebilmektedirler.

Karakter Özellikleri
Appenzell Dağ Köpeğinin karakteri içerisinde en temel özellik koku alma becerisidir. Çok derinlerde olan kokuları bile iyi bir biçimde alarak izini sürdükleri bilinmektedir. Bu nedenle arama köpeği olarak da tercih edilebilmektedir.

Aile içerisindeki üyelerle iyi ilişkiler kurarlar. En çok kiminle oyun oynuyorlarsa onu daha çok sever ve daha çok yanında olmak isterler. Onunla oynanmadığında ya da ilgilenilmediğinde ise kendini yalnız ve huzursuz hissedebilir, beklenmeyen hırçınlıklar gösterebilirler.

Bakımı
Appenzell Dağ Köpeğinin bakımı evde yapılabilse de mutlaka enerjisini atabileceği bir ortama ihtiyaç duyarlar. Enerjisini atamayanların ev şartlarında hareketlerini giderebilecek ortamları bulunmamaktadır.

Sürekli olarak vakit ayrılması gereken bir köpektir. Çok sevdikleri toplarla oynamayı ve kendilerine özel olarak ayrılmış oyun saatleri olmasını isterler.

Beslenmesi
Appenzell Dağ Köpeğinin beslenmesi oldukça kolaydır. Diğer köpek ırkları gibi kilo alma riski bulunmadığı için sağlıklı olduğu bilinen tüm köpek mamalarının tüketimi uygundur. Yalnızca bilinen bir hastalığı olması durumunda bu hastalık için uygun olan beslenme şartları göz önünde bulundurularak tüketilmesine özen gösterilmesi gerekmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular