Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Beagle

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Kısa boyu ve sevimli görünümüyle dikkat çeken Beagle, oldukça yumuşak huylu ve sosyaldir. Şefkatli ve duygusal bakışlarıyla tanınan Beagle, aile ortamında bakılacak en ideal türler arasında yerini almaktadır. Hayvansal deneylerde kullanılarak katledilen Beagle, tazıgiller familyasına mensuptur. Köpek ırkları arasında en uyumlu ve anlayışlı ırklardan biri olan Beagle, aile köpeği arayanlar için uygun türler arasındadır.

Temel Özellikleri
Beaglenin belirgin özellikleri arasında, masum bakışları, küçük yapısı, uzun kulakları ve cana yakın tavırları yer almaktadır. Beagle cinsi köpekler, çocuklarla ve diğer hayvanlarla çok iyi anlaşmaktadır. Çocukların bulunduğu ortamda neşe kaynağı olan Beagle cinsi köpekler, ortalama 13 ila 15 yıl arasında yaşamaktadır.

Görünüş ve Yapısı

Beaglenin görünüşü oldukça sevimli ve dikkat çekicidir. Tüyleri kısa ve sık olan Beagle, tüy sorunu oluşturmamaktadır. Tüy rengi beyaz, kahverengi ve siyah renklerin karışımı olan Beagle, uzun ve sarkık kulaklara sahiptir. Kulaklarının öne doğru sarkması, sevimliliğini artırmaktadır.

Karakter Özellikleri
Beaglenin karakteri, oldukça yumuşak ve sosyal özelliklere sahiptir. Aile ortamına çok kolay adapte olan ve tüm aile bireylerine sevgiyle yaklaşan Beagle, oldukça sosyal ve oyuncudur. Apartman dairesinde yaşamak için ideal özelliklere sahip olan Beagle, ailesiyle vakit geçirmekten çok hoşlanır. Başka köpekler ve farklı hayvanlarla da iyi geçinen Beagle cinsi, birden fazla hayvan beslemek isteyen kişilerin ilk tercihleri arasındadır.

Bakımı
Beaglenin bakımına dikkat edildiğinde, çok fazla sağlık sorunuyla karşılaşılmayacaktır. Kısa tüylü olması sebebiyle, tüy sorunu oluşturmayan Beagle, soğuk havalara karşı dayanıksız ve hassastır. Kulaklarının sarkık olması, zaman içerisinde çeşitli kulak enfeksiyonlarının oluşmasına yol açar. Bu sebepler, kulak içinin düzenli olarak kontrol edilmesi ve enfeksiyon oluşumunun engellenmesi gerekir. Gün içerisinde 1 ila 2 saat arasında dışarı çıkarılarak, tüm enerjisini atması sağlanmalıdır. Enerjisini atamadığında, sahibi ve eşyalarla oyun oynamak isteyecektir. Tüylerinin haftada bir defa taranması ve haftada bir banyo yapması, hijyen açısından yeterli olmaktadır.

Beslenmesi
Beaglenin beslenmesi için özel hazırlanmış kuru mamalar tercih edilmelidir. Kuru mamaların haricinde, veteriner tarafından onay verilen ek gıdalar da kullanılabilir. Gelişme döneminde, gelişimini destekleyecek yaş mamalar ve takviye vitaminler kullanılmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular