Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Borzoi

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Borzoi Rus kurt tazısı olarak da anılmakta olan bir köpek ırkıdır. Özellikle dış görünüşü ve sakin yapısı sayesinde aristokrat bir köpek olarak bilinmektedir. Uzun boynu ve kulağının arkasına doğru uzanan yelesi, asil bir köpek görünüşü vermektedir.

Güçlü ve atik bir köpek olmasına rağmen çok fazla oyuna düşkün değildir. Yaşadığı ortam içerisinde herhangi bir zarar vermeden, sakince uzun süre yaşayabilir. Açık alanda bulunduğu durumlarda ise koşma ve enerji atımı yapmaya meyillidir.

Temel Özellikleri
Borzoi’nin belirgin özellikleri talep edici olmaması ve farklı ortamlarda uyum içerisinde yaşayabilmesidir. Bu özellikleri ile diğer köpek ırklarından ayrışmakta olup ev içerisinde yaşamaya da uygun bulunmaktadır.

İnsanlar ile iyi ve sevecen bir ilişki kurabilirler. Fakat bu ilişki diğer ev köpeklerinde olduğu gibi yakın değil daha seviyeli bir ilişki şeklinde sürdürülmektedir. Kızdırılarak ya da zorlanarak sevilmesi halinde ters tepkiler vermesi beklenebilmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Borzoi’nin görünüşü gövdesinin duruşu itibariyle oldukça asildir. Uzun boynundan sırtına doğru inen kıvrım ve dik göğsü sayesinde asil bir duruş sergilemekte olup karakteri de bu duruş ile uyumludur.

Kürkünün dokusu ipeksi olduğu için sevilmesi keyif verir. Kulağının arkasına doğru inmekte olan yelesi de görünüşünü özgün kılmaktadır.

Karakter Özellikleri
Borzoi’nin karakteri şu özellikler ile tanımlanmaktadır:

Sakin ve uyumlu bir yapısı vardır.
Ev yaşamında kolay bir şekilde var olabilir.
Gerekli durumlarda çok hızlı koşar.
Çok samimi olmayan seviyeli ilişkiler kurmayı tercih eder.
Zorlanmaktan ya da kızdırılmaktan hoşlanmaz.
Bakımı
Borzoi’nin bakımı tüylerinin düzenli olarak taranması ve parmak arasındaki tüylerin kısaltılması ile yapılmaktadır. Bu sayede hayvanın kolay bir biçimde hareket etmesi sağlanabilir.

Çok enerjik bir köpek olmamasına rağmen dışarıya çıkıp hareket ihtiyacının giderilmesine gerek duyar. Bu nedenle mutlaka haftada birkaç defa olacak şekilde açık bir alanda özgür bırakılması ve enerjisini burada rahat bir biçimde boşaltmasını sağlamak gerekir.

Beslenmesi
Borzoi’nin beslenmesi konusunda ise büyük köpekler için hazırlanmış olan mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Seçici bir yapısı olduğu için her mamayı ve her yemeği tercih etmeyeceğinden özel mama seçimlerinde bulunulması gerekmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler