Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Bouvier des Flandres

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Bouvier des Flandres Fransa ve Belçika sınırları ortaya çıktığı yer alan bu köpekler, sığır köpeği olarak kullanılmakta olup günümüzde bunun yerine bekçi köpeği ya da arama köpeği olarak da kullanılabilmektedir.

Oldukça çalışkan bir yapısı olmasının yanı sıra sakin ve uyumlu olduğu için evde yaşamaya uygun olan köpek ırkları arasında yer almaktadır. Yalnızca iri bir köpek olması sebebiyle kendi için ayrılan bir alana ihtiyaç duymaktadır.

Temel Özellikleri
Bouvier des Flandres’in belirgin özellikleri sevecen ve iyi ilişkiler kuran bir yapıya sahip olmalarıdır. Bu özellikleri sayesinde çocuklu ailelerin beraber yaşamak istediği köpekler arasında ilk sıralarda yer alabilirler.

Çok iyi iz sürme ve koku alma yetileri vardır. Bu sayede arama kurtarma faaliyetlerinde de başarılı olmaları nedeniyle dünyadaki pek çok ülkenin arama faaliyetlerinde destek hizmet olarak yer aldıkları bilinmektedir.

Bekçiler için de koruma ve savunma görevlerini üstlenmeleri nedeniyle farklı bölgelerde bekçi köpeği olarak da görev aldıkları bilinmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Bouvier des Flandres’in görünüşü itibariyle oldukça özgün bir yapıya sahiptir. Siyah ve uzun tüyleri bütün vücudunu kaplaması nedeniyle sevimli bir görüntüsü olduğu bilinmektedir. Bu özelliklerinin yanı sıra vücudu da iri ve kaslı olduğu için atik bir yapısı yoktur.

Karakter Özellikleri
Bouvier des Flandres’in karakteri şunlardır:

Güçlü ve sağlam bir yapısı vardır.
İnsanlarla iyi ilişkiler kurabilirler.
Akıllı bir ırk olduğu için kısa sürede eğitim alabilirler.
Evde ya da doğal yaşamda rahatlıkla yaşamlarını sürdürebilirler.
Sevecen ve sıcak kanlı oldukları bilinmektedir.
Bakımı
Bouvier des Flandres’in bakımı hassasiyet gerektirmektedir. Çok fazla tüyü olması nedeniyle düzenli olarak her gün taranması gerekmektedir. Aynı zamanda çok fazla uzayan tüylerin de uygun koşullar ile özel kesim yöntemleri kullanılarak kesilmelidir.


Göz ve baş bölgesinde yoğun bir tüy kalabalığı olması görmelerini engelleyeceği için o tüylerin de düzenli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir.

Beslenmesi
Bouvier des Flandres’in beslenmesi konusunda mama tercihleri çok önemlidir. Kilo kontrolünün sağlanabilmesi için çok yağlı olmayan mamaların tüketilmesi ve porsiyonların da kontrollü verilmesi gerekmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular